Lukkoperä?

Eli tälläinen typerä kysymys tietämättömältä että mistä tietää onko autossa lukko perä, näkeekö päältäpåin? ja muuten kuin sutimalla?
2247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nosta molemmat takapyörät (jos takavetoinen) ilmaan, pyöritä toista pyörää käsin ja katso pyöriikö toinen pyörä samaan- vai erisuuntaan.
Jos molemmat pyörät pyörii samaansuuntaan niin silloin siellä on lukko.

Äänestä
  • Ei kuule välttämättä toimi tämä teoria aina.
    Oletko miettinyt jos sulla on normaali perä, ja se on sutattu pilalle, eli sulla on ne 4 peintä tasaus pyörästön ratasta siellä jumissa. Eli suoraa sanottuna 2 niistä rattaista on leikannut kiinni siihen akseliin, niin sillon se perä toimii lukkona. Nimimerkillä kokemusta on bemarin perästä, ja vielä useammasta autostakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Höi6u kirjoitti:

Eli tälläinen typerä kysymys tietämättömältä että mistä tietää onko autossa lukko perä, näkeekö päältäpåin? ja muuten kuin sutimalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu