KEPU-edustaja kärähti huumeista

KEPUn kansanedustaja Mikko Alatalo on tunnettu muustakin kuin äskettäisestä avioerostaan.

Tiesittekö, että Mikko Alatalolla on tuomio marihuanan poltosta. Alatalo jäi kiinni tästä Tampereen ylioppilastalolla.

Alatalo on lenkki KEPUn pitkässä ketjussa päihteiden väärinkäyttäjiä. Onhan ministeri Tanja Karpelallakin tuomio törkeästä rattijuoppoudesta, ex-ministeri Heikki Haavisto jäi kiinni rattijuoppoudesta, KEPUn ex-tiedostupäällikkö Markku Rajalalla on tuomio rattijuoppoudesta, KEPUn Ahti Karjalainen oli rapajuoppo, Urho Kekkonen oli alkoholisti jne. jne.

Tällaista se on KEPUn moraali(ttomuus).

4

250

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Painu vattuun muumi!

      Taisi mennä jätkällä paskat housuun, kun piti kirjoittaa samaa paska

      Henkilön nimi vaihtaen?

      Kuten huomaat - et osaa mitään, et tiedä mitään, känätät vääriä todistuksia ihmisistä ja pahimmillaan väität heidän tehneen rikoksia ja saaneen niistä tuomioita!

      HÄPEÄ!

    • älkää unohtako

      Heikki "MTK" Haavistohan ajoi jopa kännissä ihmisen kuoliaaksi ja pakeni paikalta. Siitä huolimatta hän kelpasi Esko Aholle hänen hallituksensa ulkoministeriksi. No Haavistollahan ei polla sitten kestänyt ministerin tehtäviä ja Hessu sai aivoverenvuoden kenties rangaistukseksi vanhoista synneistä.

    • huumeista

      niin silloin ei keskustellakaan siitä, että vasemmistolainen narahti huumeista, vaan siitä, että pitäisikö huumeet laillistaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      104
      1243
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe