Kiitos mukavista hetkistä. Kiitos palstaystävyydestä, kiitos naurusta.
Kiitos oivalluksesta, kiitos ajatuksista.
Haluat muuttua suuntaan joka on minulle vieras, ja sen suon sinulle. Pakkaan reppuni ja niistän nenän, matka jatkuu.
Kiitos oivalluksesta, kiitos ajatuksista.
Haluat muuttua suuntaan joka on minulle vieras, ja sen suon sinulle. Pakkaan reppuni ja niistän nenän, matka jatkuu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
..omasta suunnastasi jotain täältä kadonnutta? Kertoisitko mitä?
vielä, mihin suuntaan muutos on tapahtumassa?
suutuit, kun livautin hieman spagettia kuppiisi ja narrasin sen olevan uutta kahvipastaa...anteeksi!!!!
kun olet viihtynyt seurassamme. Itse koen ajoittain ihan samanlaisia fiiliksiä. Aina välillä täällä silti on jotain, joka saa palaamaan takaisin ja ottamaan osaa juttuihin. Välillä nikin vaihtokin tekee terää. Palstat on vaan tämmösiä, ettei aina oo kaikkia miellyttäviä juttuja. Minäkin kyllästyn aika äkkiä, jos 'teemat' ei kolahda.
Olen selannut täällä suomi24:ssä eri palstoja, eikä oikein löydy mitään, missä olisi näin vapaamuotoista jutustelua. Siis, onhan täällä välillä aika yksitoikkoisiakin juttuja, eikä itse keksi parempaa, mutta suurimmalla osalla palstoista on kuitenkin selvä aihe, mistä siellä on tarkoitus jutella.
No, tää ei nyt ollut mikään puolustuspuheenvuoro tai muukaan. Kunhan kirjoittelin, mitä päähän pälkähti. :)
Aiemmin tapeltiin, nyt on ollut rauhallisempaa. En kaipaa sitä.
...et kaipaa, rauhaa vai tappelua?
Saishan sitä kipunoida, mutta ei raatsi kuunnella näitä iso poruja sitten jotkut. Väitöstilaisuuksia harvemmin näkee, oikein missään.
valtaa kaiken minne on vapaa pääsy, sillä heitä on niin paljon ja heiltä puuttuu itsekritiikki.
Näin meidän kesken:
Tengo ardores de estómago.
Tengo también