Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen hallituksen KEPU-ministerit ovat ehkä Suomen kaikkien aikojen kehnoimpia ministereitä.
Matti Vanhasen seuraajaksi KEPUn puheenjohtajana spekuloitu Paula Lehtomäki näytti taas pohjat. Ennen Lehtomäki oli jo kunnostautunut suosimalla talousrikollinen Suvi Saxénia (KEPU).
Nyt Lehtomäen piti mennä Etelä-Amerikkaan auttamaan Metsä-Botniaa tehtaan rakentamisesta syntyneessä konfliktissa. Mitä tekee tämä typerys? Lehtomäki ymmärtää epäuskottavuutensa ja neuvottelutaitojen puutteensa. Tästä syystä Lehtomäki laisti jälleen vastuunsa ja peruutti koko matkansa.
Jälleen nähtiin, että KEPU PETTÄÄ AINA!
KEPUlaiseen ei voi luottaa missään asiassa.
Paula Lehtomäen syytä erota!
5
231
Vastaukset
- voi voi voi
Känä kättään käyttää
tyydytystään täyttää
Paulan kuva silmissä
niinkun pornofilmissä- Niinpä.
Iso perse on Paula Lehtomäen tunnus.
- politiikkaa seuraava
Aikamoinen propaganda-mies tämä Känä lienee. Olisi ollut käyttöä propagandaministerinä jo natsi-saksan aikaan "siinä mielessä".
Asiat eivät ole noin yksinkertaisia, mitä hän väittää. Muistaako hän kenties lama-Holkerin ja sossujen aiheuttamaa lamaakaan, tai tunnistaako hän sitä tai kenties voiko hän uskaltaa tunnustavansa näin tapahtuneen. Totuus on joskus kipeä, Aho sentään pelasti Suomen talouslamasta. Jäätteenmäki pelasti Suomen ulkopoliittisen harhauman, kiitokset ovat heille tulleet sosiaalidemokraattien takia minimaalisesti. Ehkäpä tä´mäkin tästä oikeentuu vielä.- Wanha mies
90-luvun alun laman pääarkkitehti oli Esko Aho.
Puolueettomissa tutkimussa on kiistatta todistettu, että Esko Ahon tekemät virheet sekä syvensivät lamaa että pitkittivät sen kestoa.
Paavo Lipposen kahdella hallituksella oli täysi työ nostaa Suomi lamasta. Lipposen ja Niinistön tekemän hyvän työn ansiosta Vanhanen on saanut surfata noususuhdanteella tähän saakka. Tämän vuoden alussa Vanhasen politiikka on alkanut vaikuttaa ja mm. leipäjonoissa on yhtä paljon ihmisiä kuin Esko Ahon laman aikana. - kuten moni muu
Wanha mies kirjoitti:
90-luvun alun laman pääarkkitehti oli Esko Aho.
Puolueettomissa tutkimussa on kiistatta todistettu, että Esko Ahon tekemät virheet sekä syvensivät lamaa että pitkittivät sen kestoa.
Paavo Lipposen kahdella hallituksella oli täysi työ nostaa Suomi lamasta. Lipposen ja Niinistön tekemän hyvän työn ansiosta Vanhanen on saanut surfata noususuhdanteella tähän saakka. Tämän vuoden alussa Vanhasen politiikka on alkanut vaikuttaa ja mm. leipäjonoissa on yhtä paljon ihmisiä kuin Esko Ahon laman aikana.Iiro Viinanen ja hänen alaisuudessaan toiminut valtiovarainministeriö teki Raimo Sailaksen johdolla vuonna 1993 talouspoliittisen ohjelman, jonka mukaan on toimittu tähän päivään asti.
Wanha mies voisi miettiä asian uudestaan.
Mutta jos haluat pitää tuon kantasi, niin pidä vaan. Se on hauskaa nähdä, miten "rukkanen heiluu" eikä taustalla ole muuta kuin väärinkäsityksiä :))))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1745006- 1691641
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661467- 67983
Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124807Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6797- 57794
Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy191761En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66749- 76741