Paula Lehtomäen syytä erota!

Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen hallituksen KEPU-ministerit ovat ehkä Suomen kaikkien aikojen kehnoimpia ministereitä.

Matti Vanhasen seuraajaksi KEPUn puheenjohtajana spekuloitu Paula Lehtomäki näytti taas pohjat. Ennen Lehtomäki oli jo kunnostautunut suosimalla talousrikollinen Suvi Saxénia (KEPU).

Nyt Lehtomäen piti mennä Etelä-Amerikkaan auttamaan Metsä-Botniaa tehtaan rakentamisesta syntyneessä konfliktissa. Mitä tekee tämä typerys? Lehtomäki ymmärtää epäuskottavuutensa ja neuvottelutaitojen puutteensa. Tästä syystä Lehtomäki laisti jälleen vastuunsa ja peruutti koko matkansa.

Jälleen nähtiin, että KEPU PETTÄÄ AINA!

KEPUlaiseen ei voi luottaa missään asiassa.

5

242

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi voi voi

      Känä kättään käyttää
      tyydytystään täyttää
      Paulan kuva silmissä
      niinkun pornofilmissä

      • Niinpä.

        Iso perse on Paula Lehtomäen tunnus.


    • politiikkaa seuraava

      Aikamoinen propaganda-mies tämä Känä lienee. Olisi ollut käyttöä propagandaministerinä jo natsi-saksan aikaan "siinä mielessä".

      Asiat eivät ole noin yksinkertaisia, mitä hän väittää. Muistaako hän kenties lama-Holkerin ja sossujen aiheuttamaa lamaakaan, tai tunnistaako hän sitä tai kenties voiko hän uskaltaa tunnustavansa näin tapahtuneen. Totuus on joskus kipeä, Aho sentään pelasti Suomen talouslamasta. Jäätteenmäki pelasti Suomen ulkopoliittisen harhauman, kiitokset ovat heille tulleet sosiaalidemokraattien takia minimaalisesti. Ehkäpä tä´mäkin tästä oikeentuu vielä.

      • Wanha mies

        90-luvun alun laman pääarkkitehti oli Esko Aho.

        Puolueettomissa tutkimussa on kiistatta todistettu, että Esko Ahon tekemät virheet sekä syvensivät lamaa että pitkittivät sen kestoa.

        Paavo Lipposen kahdella hallituksella oli täysi työ nostaa Suomi lamasta. Lipposen ja Niinistön tekemän hyvän työn ansiosta Vanhanen on saanut surfata noususuhdanteella tähän saakka. Tämän vuoden alussa Vanhasen politiikka on alkanut vaikuttaa ja mm. leipäjonoissa on yhtä paljon ihmisiä kuin Esko Ahon laman aikana.


      • kuten moni muu
        Wanha mies kirjoitti:

        90-luvun alun laman pääarkkitehti oli Esko Aho.

        Puolueettomissa tutkimussa on kiistatta todistettu, että Esko Ahon tekemät virheet sekä syvensivät lamaa että pitkittivät sen kestoa.

        Paavo Lipposen kahdella hallituksella oli täysi työ nostaa Suomi lamasta. Lipposen ja Niinistön tekemän hyvän työn ansiosta Vanhanen on saanut surfata noususuhdanteella tähän saakka. Tämän vuoden alussa Vanhasen politiikka on alkanut vaikuttaa ja mm. leipäjonoissa on yhtä paljon ihmisiä kuin Esko Ahon laman aikana.

        Iiro Viinanen ja hänen alaisuudessaan toiminut valtiovarainministeriö teki Raimo Sailaksen johdolla vuonna 1993 talouspoliittisen ohjelman, jonka mukaan on toimittu tähän päivään asti.

        Wanha mies voisi miettiä asian uudestaan.

        Mutta jos haluat pitää tuon kantasi, niin pidä vaan. Se on hauskaa nähdä, miten "rukkanen heiluu" eikä taustalla ole muuta kuin väärinkäsityksiä :))))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      209
      2229
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      164
      1479
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1101
    4. 59
      948
    5. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      57
      941
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      937
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      841
    8. 93
      797
    9. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      120
      741
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      717
    Aihe