Siivoskelin tuota parveketta, ja aatelin että jos laittais kukkasia jo vapuksi parvekeelle.
Kun tulee kaverikin kylään.Mutta onkohan se liian aikaista.
Meille kyllä paistaa koko ajan aurinko.
Ja olen toisessa kerroksessa.
Kun tulee kaverikin kylään.Mutta onkohan se liian aikaista.
Meille kyllä paistaa koko ajan aurinko.
Ja olen toisessa kerroksessa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vähän liian aikasta, mää ootan aina toukokuun puoleen väliin ennenkun laitan parvekekukat, silloin hallanvaara on ohi. Riippuu tietenkin missä päin maata asuu.
Sitä minäkin aatelin.
Mutta voishan sitä vain tuohon pöyrälle jonkun kukan laitaa ottaa sen sit sisälle yöksi.
pakkasasteita aika hyvin, että niitä vois kyllä jo laittaa vaikka nyt. Voihan ne tietenkin aina nostaa sisälle yöks niin kauan kun on hallan vaaraa.
kun sulla on toisessakin rinnassa kevättä
niin niitten täyttyminen saattaa viedä pitkälle kesään, ennenkuin ne on molemmat kevättä täynnä ja silloin onkin jo kesä pitkällä.
Munkin pitäs tuo parveke siivoita. Kun nyt sais hommattua katuharjan että vois lakaista tai sit jos lainais taloyhtiöltä. Keljuttaa tuo roskan määrä. Johan tuota voi miettiä miten parvekkeensa laittaa.
Munkin partsille arska mollottaa 8). Oli tarkoitus jo istua partsilla auronkoa ottamassa mutta just sopivasti aurinko meni pilveen, se siitä sitten