Kieroja kirkkolaisia

Adventistit käyttävät kieroja tapoja.
Muita he nimittelevät väärin perustein viestien kirjoittajiksi eri nimimerkeillä ja itse yrittävät hämätä kirjoittaen käyttäen suoraan tai harhauttavasti kristittyjen nimimerkkejä.
Sellainenkin toimintakin pilaakin palstankin ilmapiiriäkin.
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

-Ei millään pahalla mutta teidän joukkonne puuhat eivät ole terveellä pojalla.

-4000 ihmisen yhteisö ja tuollainen kiusantekomäärä.
Mitä teistä pitää ajatella?

-Sitäkö, ettei vain yksi ole pimahtanut vaan suurin osa?

Katsokaa itse!
Mitä teidän juttunne meille muille kuuluu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hemmo kirjoitti:

Adventistit käyttävät kieroja tapoja.
Muita he nimittelevät väärin perustein viestien kirjoittajiksi eri nimimerkeillä ja itse yrittävät hämätä kirjoittaen käyttäen suoraan tai harhauttavasti kristittyjen nimimerkkejä.
Sellainenkin toimintakin pilaakin palstankin ilmapiiriäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu