Onko ketään jolle ko lääke olisi aiheuttanut päivä levottomuutta? En tiedä onko levottomuus/tuskaisuus oireeni lääkkeen sivu vaikutusta vai jotain muuta. Muuten lääke tuntuisi auttavan ahdistukseen ja antavan hyvän yö unen mutta aamu-päivä on tuskaista levottomuutta.
Mirtazapin tai remeron
APUA
5896
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Käytin n.2 kk Mirtazapinia, oli ihan toimiva lääke minulle, mutta lopetin sen käytön lääkkeen
aiheuttaman tokkuraisuuden vuoksi. Minulla oli
myös lääkkeen aloituksen aikana levottomuutta, mutta se hävisi pikkuhiljaa. Tunne oli inhottava
varsinkin kun kävin kokoajan työssä. Tällä
hetkellä en käytä mitään lääkettä ja olen voinut ihan hyvin. Nukuin myös tosi hyvin lääkkeen käytön aikana. Tsemppiä vaan sinulle, älä luovuta, kyllä ne oireet häviää pikkuhiljaa.
levottomuus oli ja muistatko kauanko sitä kesti??
Minun levottomuus oli sellaista, että oli vaikea
keskittyä johonkin asiaan ja olo oli tuskainen.
Oli vaikea esim.istua kauan paikallaan ja ajatukset harhailivat omituisesti ja epätodellisuuden tunne. Levottomuus kesti varmaan sellaisen 3 viikkoa. Sen jälkeen olo oli ihan siedettävä, mutta en tuntenut mitään hyvää enkä pahaa.
minulle määrättiin tätä unettomuuten kun eivät vielä unilääkkeitä uskaltaneet määrätä..
ekanapäivänä nukahin melko nopeasti, ja kai seuraavana päivänä väsytti tavallista enemmän.
mutta toleranssi nousi kuin raketti ja kaikki vaikutukset katosivat tämän 1 päivän jälkeen..
mirtazapiinia siis