Suomalaiset maksavat lähes maailman kalleinta bensaa ja siitäkin litkusta menee valtiolle veroa 75%!
Kiitos polttoaine.net linkistä: se helpottaa vertailua.
Suomalainen politiikka on perseestä: asuminen, bensa, sähkö... kaikki aivan liian kallista.
http://polttoaine.net/index2.php?kaupunki=maat
Kiitos polttoaine.net linkistä: se helpottaa vertailua.
Suomalainen politiikka on perseestä: asuminen, bensa, sähkö... kaikki aivan liian kallista.
http://polttoaine.net/index2.php?kaupunki=maat
Vastaukset 6
Vanhimmat
- korkeat hinnat
- riistoverotus
- massatyöttömyys
- kehnot tulot
- heikko ostovoima
- onnettomat ihmiset
Mutta TV:ssähän aina sanotaan että Suomi on hyvinvointivaltio?
Tulee väkisinkin mieleen Causescu TV, Neuvostoliiton TV, Natsi-saksan Göbbels, Pohjois-Korean TV jne...
Nehän odottaa vieläkin että Halmeesta tulisi se natsihenkinen oikeistopopulisti mitä ne siitä vaalien alla yritti tehdä.
Todellisuuden hahmottaminen ei ole koskaan ollut suomalaisen toimittajan vahvimpia puolia.
...on punikkivaltion talutusnuorassa ja se välittää kansalaisten lammaslaumalle sitä tietoa, mitä valtiojohto kulloinkin katsoo parhaakseen.
Venäjä myy meille oljyä alle maailmanmarkkinahintojen. Täkäläinen verottaja vain on ahne paskiainen.
veroja.Meinaa itse asun täällä egyptissä ja niillä teidän maksamilla verorahoilla olen saanut hankittua
itselleni jos jonkinmoista vempelettä ja muutaman kumppaninkin vierelle.Jatkakaa vaan samaan malliin siellä suomessa niin mulla täällä olot vaan paranee..