Nyt on kirjoitettu uusi laki ja tämä pätee.

saat kantaa tuliasetta ja napittaa matalaksi sen kaiken miköä sinua ottaa päähän esim vaikka jonkun artistin joka tällähetkellä vaikka mekastaa josta et pidä.
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikö Lordi siis sittenkään pääse Euroviisuihin, jos joku saa kirjoituksestasi yllykkeen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuli on vapaa.. kirjoitti:

saat kantaa tuliasetta ja napittaa matalaksi sen kaiken miköä sinua ottaa päähän esim vaikka jonkun artistin joka tällähetkellä vaikka mekastaa josta et pidä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu