Jeesus sanoi ennen taivaaseen menoaan, rauhani minä annan teille, Minun rauhani. Jos et tunne Jeesuksen rauhaa, silloin voit alkaa tutkistella, mistä rauhattomuus sisälläsi johtuu. Oletko syntynyt ylhäältä uudelleen? Voit syntyä uudellen vanhempien uskon sisaruksien, siunauksen kautta, tai hiljaa yksinäisyydessä, pyytäen Jeesukselta. Voit antaa Jeesukselle itsesi, ei puolinaisesti, vaan kokonaan. Luottaen kuin pieni lapsi. Kun tulette lapsen kaltaiseksi, turvautuen Jeesukseen voitte, luottaen kertoa Jeesukselle ne asiat ja heikkoudet jotka, ovat vahingoittaneet matkalla. Taivas tie on suora, ei sillä ole mutkia, itsekukanenkin tekee mutkia. Raamattu on sanonut ojeet, miten tulee kulkea. Päivä kerrallaan, ei tulevaisuutta murehimalla saa aikaan muuta kuin, epätoivoa, eikä taakseen katsomalla, näe muuta kuin menneitä virheitä. On helpotus elää päivä kerrallaan, murehtimatta annnetaa mailman murehtia. Meillä on Pelastuksen Herra puolellamme, Hän on voittanut mailman. Kun juurrumme Jeesukseen hän antaa meille teltta majan joka turvassa voimme vaeltaa. Mutta meitä myös vaaditaan, tahdon taivuttamista. syntien huomaamista ja anteeksi pyyntöä. Meillä jokaisella on myös anteeksi anto Jeesuksessa. Meillä saattaa olla alitajunnassamme, syntejä joita emme tiedosta. Siksi on tärkeää, pyytää Jeesusta puhdistamaan. Me emme tiedosta kaikkia alitajunnassa olevia ajatus vääristymiä. Meillä on myöskin mielikuvitus, joka saatta antaa meille, pelkoja jotka saattavat kasvaa, jopa fobioiksi. Mielen ja puhumisen kautta tulee rumat, sana ajatukset. kkun mieli on raikas ja pyhänhengen tuuli tuulettaa ajatus mailmaa, on tilalle tuleva ilo, nauru, kiitos mieli joka tilassa. Täydellisiä ei meistä tule maanpäällä, vasta kotona taivaassa. Taivaassakin vielä kasvetaan. Täällä maanpäällä joudumme olemaan alkeisvoimien alla. Mone aiat tulee vain hoitaa, parhaalla mahdollisimalla tavalla. Kaikkia asioita emme saa menemään millään toivomallamme tavalla. Sillon asia täytyy jättää Jeesukselle. Jatkaa muiden asioiden hoitamista. Meitä ei yhtään hyödytä se jos, murehdimme asiosta, joille emme voi mitään. Siunattua päivää taivas tiellä.
ONKO SISÄLLÄSI RAUHA
4
237
Vastaukset
Minussa ei taida juuri rauhaa olla näinä aikoina, kuten tiedät. Ehkä minulla sisimmässäni on.
- TOVON SYÄMESTÄNI
RAUHA TULKOOT SYDÄMESI, OLEN LAITTANUT SINUT RUOUS PALSTALLE, TEDÄN ETTÄ ET OIKEN VOI HYVIN. JEESUS KUITENKIN RAKASTAA SINUA, JA ANTAA SINULLE TYYTVÄISYYDEN, SIINÄ PAIKASSA MISSÄ OLET. RUKOILLAAN YHDESSÄ, JA USKOTAAN ETTÄ, KAIKKI ON PARHAINPÄIN. sIUNAUSTA TYÖSSÄSI. AA TYÖ ON RASKASTA VAAN KOITA KESTÄÄ. USKON ETTÄ, KUN TODISTAT PARANEMISESTA NIIN RAUHA SAAPUU SISIPÄÄSI. SIUNAUSTA SINULLE.
- tilat!!!
Kiitos taasen sinulle lukihäiriöinen, kirjoituksesi ovat suoraan taivaasta.
Minäkin yhdyn rukoukseen AA-kerholaisen puolesta. Tämä tie on suora ja se kulkee kotiin ja vaikka matkalla on kasvun ja kehityksen kausia, saat luottaa niiden keskellä Jeesukseen.
Siunausta kirjoittajalla ja kerholaiselle. - Aila-Orvokki
Koska kysyit-vastaan! On rauha ! taivaallinen rauha ja lepo.Onni.Muuta ei ihminen tarvi.Koska olen Jumalan kämmenellä.Ja Jumala hyväksyy minut tälläisena ja on onnellinen minusta.Ja sanoo: Täydellinen. Hän on onnellinen siitä että loi juuri MINUT!!
Toista samanlaista ei ole.Hyvä niin.Olemme jokainen ainutlaatuisia persoonia.Jumala näkee meidät ja hyväksyy eikä yritä muuttaa toisenlaiseksi.Ihmiset yrittävät vääntää muuksi sen kun kerkiävät.Mutta sellaiset ovatkin ihan oma ryhmittymä eikä sellaisten kanssa pidä olla missään tekemisissä!
Sanoa hyvästit sielumme muokkaajille!
Sanon sen myös nyt tässä: Hyvästi! Henkilölle joka yhä kontrolloi sanojani ja tekojani,ajatuksiani,tunteitani,unelmiani,ym.
Sellaiselle ja sellaisille ei minun sydämessäni ole sijaa.Vaan rakastaville läheisilleni.Heille on sydämeni auki.Ja heille saan olla juuri tällainen.Se on suuri KIITOSAIHE!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 75842
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745