Anarkistit on terroristeja!!!

Vankilaan vaan

Kaikki vappuna riehuneet anarkisti- ja Euromaydays-terrorsitit heti vaan vankilaan ja sellin avain heitettäköön kaivoon. Terroristeja ei Suomessa tarvita.

21

1515

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainoa tie

      ..mitä tilaa.

    • ....kuka on tekijä.

      "Prekariaatti.org" ilmoittaa perustajakseen Tapio Laakson, KGB-kollaboratööri Jaakko Laakson pojan. Yhteys taistolais-stalinisteihin siis paljastuu.

      Tämä ei ole ensimmäinen kerta, kun taistolais-taustainen porukka harjoittaa kaksoistaktiikkaa:

      1. Laitetaan oma organisaatio rähisemään, ja saadaan näin varhaisteinien ym. arvostelukyvyttömien huomio. Rähistään 'väärän lipun alla' niin ei menetetä omaa salonkikelpoisuutta, ja samalla mokataan kilpailevan firman nimi.

      2. Kakarat, jotka ryntäävät mukaan riehumisen houkuttelemina, saadaan omiin riveihin.

      Herrat Reko Ravela ja Pekka Lavento perustivat joskus "Suomen Anarkistiliiton" saadakseen perinteisen taistolais-SDNL-formaatin hyljänneet nuoret taistolaiseen ohjaukseen. He myös teettivät joukollaan harkitusti tyhmyyksiä viedäkseen anarkismilta poliittisen uskottavuuden.

      Ravela ja Lavento yrittivät liian nopeasti ujuttaa joukkoaan taistolais-kommunistien riveihin, ja joutuivat pelistä pois. He eivät osanneet arvata, että porukka oli oikeesti anarkisteja.

      Vasemmistonuorison piilo-taistolainen Arhinmäki oli edellisvuonna "kuokkavieras"-joukossa riekkumassa, seuraavana vuonna linnan vieraana. Kaksoistaktiikka hyödytti tätä pyrkyri-limanuljaskaa.

      "Prekariaatti" kokoontuu Helsingin ylioppilaskunnan tiloissa. Oikeat syrjäytyneet nuoret eivät niin tee. Taustalla onkin puolue-vasemmistoon orientoituneita sosiologeja ja muita desantteja.

      Jälleen kerran "köyhien ystävät" ovat rikkaista perheistä?

      Vappuna anarkistit kokoontuivat Kaisaniemeen, ja olivat siellä rauhallisesti koko päivän. Monilla perheet mukana ja skidit pyörivät jaloissa. Mahdollisesti osallistuivat vasemmiston vappumarssiinkin?

      Vappu-yön mellakointi ei siis ollut lähtöisin olemassaolevasta "anarkisti"-joukosta, vaan puolue-vasemmiston luomuksesta, joka kätkee alkuperänsä?

      "Anarkisti"-leima säästää todelliset taustavoimat vastuulta.

      Makasiineille oli tuotu polttopulloja ym. vaarallisia aseita valmiiksi, jotta joku tekisi jotakin typerää. 11kg-nestekaasupulloa varten nuotiosta tehtiin riittävän iso. Se myös pakotti poliisin toimimaan.

      Tarkoitus oli saada aikaan ihmis-vahinkoja. Toimijalla oli siis hyvä syy ohjata epäilyt vieraan firman piikkiin.

      • mie vaan

        jos ei keksi muuta tekemistä kuin rähinöinti, niin voip mennä vaikka katuja lakaisemaan ja siten palvelemaan suurta yleisöä. Poliisille oikeus koviin otteisiin, suolahaulit, kyynelkaasut mellakoiden hajoittamiseen.


      • Anonyymi

        Reko Ravela ei ollut perustamassa Suomen Anarkistiliittoa - joka siis perustettiin jo 1987 Miehikkälä-Helsinki akselilla nimella Suomen Anarekosyndikalistinen Liitto (-AIT) - Ensimmäisen polven SAL n toiminta hiipui 1988 vuoden puolella, osittain silloisen porukan erimielisyydesta järjestön tarkoituksesta ja tehtavistä. 1988 Helsingissä perustettiin Anarkistinen Musta Risti ja käytiin shell to hell from south-africa kampanjaa ja eristä etelä-afrikka -kampanjointia. syksyllä Rauhanasemalla uudelleenorganisoitiin SAL - missään näissä toimissa Ravela ei ollut vielä mukana.
        "Vanhoja taistolaisia ei olluty ylipäätään mukana perustamassa anarkistiliikkeen siemeniä suomeen. Tausta oli paremminkin punk-liikkeessä, talonvaltauksessa (eka vuoritalovaltaus käpylässä) jne. Perustajajäseniä oli useita tovereita - osin samoja löytyi myös Kapinatyöläisen perustajista. Allekirjoittanut oli mukana kaikissa noissa (Pekka Lavento) ja muiden nimiä en luvatta lähde julkaisemaan - ehkä sal:n alkuaikoihin kuitenkin voisi mainita taiteilija Nalle Virolaisen kun hän on useasti itse haastatteluissa maininnut tuon ja oli minusta tärkeä toveri omissa pyrkimyksissäni järjestäytyneen yhteiskunnallisen anarkismin maahan lanseerauksessa... Vallankumoukselle on tarve enemmän kuin koskaan! Kapitalismi on kriisi itsessään ja kukaan täyspäinen ei usko komento-reaalisosialismin eli neukkulamallin olleen vaihtoehto millekään - anarkismi on ohjelma terveemmästä tavasta elää ja ja järjestää ihmisten keskinäinset suhteet!


    • g99

      Vittu sä olet AP idiootti.

      • Anonyymi

        ja sä sitten et? Anarkismi voi hyvin Suomessa ja maailmalla. Kreikassa se on nuorison parissa suosituimpia pliittisia liikkitä ja maassa on myös paljon maanalaista toimintaa kuten pankkiryöstöjä joiden rahat käytetään köhöllistökipumginosien sosiaalisiin itseapuohjelmiin... Rojavassa Syyrian pohjoispsissa valitsee eräänlainen anarkistinen yhteiskuntakokeilu demokraattinen konfederalismi ja anarkosyndikalistinen cgt liitto on katalonian suurimpia ay-liikkeitä edustaen satoojatuhansia duunareita... USAssa nuorten parissa kasvaa nopeimmin vasemmalla anarkistinen suuntaus


    • Lahtarit pölkylle

      Aloittaja on taatusti kokoomuksen nössönuoria, jotka paskoo housuihinsa tiukan paikan tullen

      • blablaafuckingblaa

        Vasemmistolaiset vaikuttaa todella väkivaltaiselta porukalta, kertoo jotain teistä. I rest my case.


    • anarkomarko

      Sietäisivät saada kunnon tuomiot nuo parikymmentä 6.12. mellakoissa kiinniotettua. Linnassa voisivat minun puolestani lopun ikänsä viettää, tai ihan sama vaikka Siperiassakin.

      • Anonyymi

        höpsistä ... ja jos luulet vankilan pelottavan oot tyhmä. Mullaa ontakanani useita linnatuomioita muutaamien vuosien kakuista alle vuoden sessioihin... Ei oo hetkauttanut ; vankilassa lusitaan se p'ivä kun meet sisään ja se kun tuut ulos - iviilista solidarisuutta ...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        höpsistä ... ja jos luulet vankilan pelottavan oot tyhmä. Mullaa ontakanani useita linnatuomioita muutaamien vuosien kakuista alle vuoden sessioihin... Ei oo hetkauttanut ; vankilassa lusitaan se p'ivä kun meet sisään ja se kun tuut ulos - iviilista solidarisuutta ...

        Anarkomarkot onkin parempi tappaa kuin vangita.


    • f42gfe2

      Kuvista päätelen poliisit saivat kiinni kaikkista hennoimmat, sekä pari pikkutyttöä.

    • asdad

      Leikataan lisää kunnioittamiltamme veteraaneilta vanhusten hoitoa jotta saada nämä anarkistit telkien taakse kaikki!

    • Anonyymi

      Anarkismi perinteisesti vastustaa kaikenlaisia valtarakennelmia, kommunistit puolestaan ovat vahvan keskitetyn puolue-hallintorakenteen kannalla (mielestäni). Paradoksaalisesti perussuomalaiset ovat kritisoidessaan hallitsevaa valtaeliittiä lähellä vanhaa anarkismin ideaa, ja vaatiessaan eliitiltä päätöksentekovaltaa takaisin "tavallisen" kansan tasolle.

    • Pohdiskelin eräälle päihdetyöntekijälle ääneen tässä yksi päivä että kun ajatuksiani sun muita olen vertaillut tähän yhteiskunnan nykymenoon niin ajoittain sitä juolahtelee ajatuksiin : Olenkohan terroristi?
      Hän vastasi että tuskinpa , olet anarkisti .

      Hän ei siis tunnustanut anarkistin ja terroristin olevan samaa mutta itsestäni ajoittain kyllä tuntuu että molempia pikkasen ainakin on livahtanut isin kusen mukana hässiessä meikäläistä aluille 🤪

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      104
      9334
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4529
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1966
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1881
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1610
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1361
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      38
      1287
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      917
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      902
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      893
    Aihe