Rallia yleisillä teillä: KYLLÄ!

101642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ensinnäkin, tuli videota katsellessa mieleen, että pojat ovat tainneet juuri saada ajokortit, kun ei osata ajaa niinkuin pitää. Melkein joka kohtauksessa kun kiihdytetään, niin vedetään rajoittajalle asti. Se ei taida olla hyväksi autolle, ja siinä taitaa muutamat sekuntitkin hävitä taivaan tuuliin kun puhutaan 0-100 km/h. Vaikkakin vain kerran vauhti pääsi kiihtymään yli satasen, ja sekin motarille kiihdytettäessä. Wau Pojat!!! Olisitte edes hankkineet kunnon autoja, eikä mitään pikku kinnereitä, joilla kiihdyttäminen nollasta sataan vie kymmenen sekuntia. Lisäksi Bemun sutiminen... Heh... Sateella sutii vaikka vanhat kengät, olisitte kuvanneet kuivalla kelillä, niin veikkaaan että 316i Bemu ei olisi tehnyt samaa! Hehheh.

Muutenkin videossa oli yli puolet kuvattu normaalia kaupunkiajoa, tai motarilla ohiajavia autoja jotka luultavasti ajaa normaalia vauhtia.

Tosi rallivideo!
Yrittäkää nyt edes vähän parempaa. Aika huono Getaway in Stockholm kopio.

Äänestä
  • Videolla se ainakin näyttää niinkuin tuo edellinenkin sano että normaalii kaupunki ajoo.
    Ja tollastahan se on ruuhkissakin. Tehkää kunnon menoo mutta liikennettä vaarantamatta!!!!!!
    Tuhotapit esittää sata kertaa parempaa menoo.

    Aikanaan ollut 200L datsunikin suti hyvin märällä eikä siinä todellakaan mitään tehoja ollu.

    Äänestä

Jaha, taitavat olla samanlaisia pellejä, ellei jopa samoja pellejä, kuin tämä taannoin Huopalahdentiellä lapsen murhannut toimitusjohtaja.

No, toivottavasti kyseinen herra toimitusjohtaja saa edes kunnon vankilatuomion tekosestaan, niin saammepa ainakin hieman esimerkkiä näille tuleville siviilirallikuskeille siitä, miten käy, kun ruvetaan pelleilemään yleisillä teillä!

Äänestä

Onko Nissan Primeraa tehty kutoskoneella? Jos on, niin on kyllä harvinainen malli kun en ole kuullut aiemmin. Siis eihän neloskoneella varustetun auton perseessä ole tuplaputkia, eihän?


http://www.kadulle.com/pics/galleria/pic-5.jpg

Äänestä
  • biltsusta semmosen leikkipakoputkenpään, että näyttäs vähän hianommalta huahahaha

    Äänestä

  • varmaan kirjoitti:

    biltsusta semmosen leikkipakoputkenpään, että näyttäs vähän hianommalta huahahaha

    Turboissa ym. löytyy tehtaalta asti tuplapakoputki (yleensä), mutta tommosiin japsiromuihin (kuten primeraan, vaikka olis miten GTI) toi juttu vaan hitsataan suomessa autokeskuksen toimesta (eli sisältä näkyy parhaassa tapauksessa jopa se yksittäinen putki)

    Äänestä

Tässäkin pätee sama asia kuin foorumeilla yleensä:

JOS SINULLA EI OLE MITÄÄN SANOTTAVAA, ÄLÄ SANO SITÄ!

Ok video, onhan sitä ollut muitakin missä ajellaan normaalisti tai hieman kaasutellen, mutta älä mene sotkemaan sitä tuollaisen topicin alle.

Äänestä

Teikäläisiä kun haastaa radalle ajoon, niin joka jeppe jänistää. Radalla kun tarvitaan jotain sinne korvienkin väliin. Kadulla (näennäiseen) kaahailuun riittää, ettei korvien välissä ole mitään.

Äänestä

hienoa... hyvä kun annat noi sun tietos tollai kaikille jaettavaks! otat videolle ralliseikkailus yleisillä teillä ja sitte sun nimes voidaan vielä yhdistää niihin filmeihin!...HYVÄ!

kai tajuat että nykypäivänä noita voitasiin käyttää sua vastaan käräjillä!

URPO!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

http://www.kadulle.com/videot.html


Katso video ja nauti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu