mitä miletä tuosta uudesta porttaalista? mielestäni täysin paska uudistus tyrkyttävät vain lisää tuotteitaan
www.pakkotoisto.com
www.pakkotoisto.com
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
musta toi on ihan jees
"mielenkiintoinen palautusjuomakeskustelu" Muahahaha...yritetään tyrkyttää rasvaheraa palkkariin :D
Jos sitä keskustelua tarkasti lukee niin kyllä siellä selvästi tullaan siihen päätelmään että rasvaheraa ei palkkarissa tarvita. Pelkällä aiheen otsikoinnilla yritetään saada mielikuva aiheesta että asia olisi kuten otsikossa vihjataan. Poliitikkoainesta ;-)
Ja J.Rossikin selittää - SELITTÄÄ - että kaseiinilla ja heralla saadaan sama nettotulos. Kyllä. Mutta tässäkään tutkimuksessa ei tilanne ole se mikä se oikeasti treenaajilla on. Nettotulos todellakin on kaseiinin eduksi pidemmällä aikavälillä JOS:
-olet paastolla
-et käytä hiilaria palkkarissa
-et syö 1-2 tunnin sisään ateriaa
Eli mitataan nettotulos useiden tuntien päästä.
Onneksi Manninen palautti Rossin jo maan pinnalle. Manninen go for it ;-)
Vitun naurettavaa kun maailmalla on miljoona tutkimusta jossa todetaan että hera eri muodoissaan antaa parhaimman proteiinisynteesin/aminohappovasteen ja palkkarin hiilarit vähentää hajotusta. Sitten syödään "hidas" oikea ateria palkkarin jälkeen jolloin saadaan maksimaalinen hyöty kaiken kaikkiaan. Hulmi ja Rossi yrittää vääntää jotain Pubmed matskua josta irrotetaan yksittäisiä kappaleita tukemaan jotain rasvaheraa palkkarissa tai kaseiinia palkkariin ja unohdetaan kokonaiskuva asiasta. Aika vitun ärsyttävää ja läpinäkyvää hommaa. Tekevät vain hallaa tuollaisella toiminnalla niin kaupalle kuin kai omalle uskottavuudelleenkin.
tais mennä uffella herne sieraimeen :D
Palautusjuomaan ei missään nimessä kannata laittaa liian rasvaista heraa. Rasvaisuus hidastaa imeytymistä ja palautuminen viivästyy ja hidastuu. Itse jättäisin nuo rasvaherat kaupan hyllylle, ja ostaisin laadukkaampaa.
Niin, tarkoitat laadukkailla ja rasvattomilla proteiineilla isolaattia. Miksikö? Siksi koska olet kauppias ja saat isolaatista hyvän katteen.
Mistäkö tietää? Sanamuodostasi:"Itse jättäisin nuo rasvaherat kaupan hyllylle, ja ostaisin laadukkaampaa."
Ai mitenkä? Miksi et JÄTÄ ja OSTA, vaan JÄTTÄISIT ja OSTAISIT...
Huomaatko, miten pienistä asioista täällä jää mainostamisesta kiinni?
Mun arvostus tota palstaa kohtaan on tippunut jo lähelle nollaa. Ja nyt tää uus mainoskikka(re) portaali. Eihän tolla palstalla oo enää mitään muuta virkaa kun toimia mainosten alustana. :(
"Niin, tarkoitat laadukkailla ja rasvattomilla proteiineilla isolaattia. Miksikö? Siksi koska olet kauppias ja saat isolaatista hyvän katteen."
En ole kauppias, mutta eikös täällä ole mielumminkin väitetty, että noista isolaateista ei saa riittävän suurta katetta, että myyminen olisi kannattavaa, kun niiden lähtöhinnat tehtaalta ovat niin korkeat? ;)
Eikä tuossa edes puhuttu mitään rasvattomista proteiineista eikä isolaateista. Rasvaheran (Fast ja tämä Pakkiksen jopa vielä rasvaisempi "halpa" konsentraatti) ja rasvattoman isolaatin väliin mahtuu myös kohtuurasvaisia konsentraatteja.
"Mistäkö tietää? Sanamuodostasi:"Itse jättäisin nuo rasvaherat kaupan hyllylle, ja ostaisin laadukkaampaa.""
Noin minä ainakin teen, sehän on vain järkevää. Eivät nuo rasvaherat ole edes halpoja, niin en näe mitään syytä niiden käyttöön. Enkä ymmärrä, kuka muukaan näkee, jos tuntee markkinoilla olevan tavaran, ja jos ei ole tällä palstalla noita jatkuvasti tuputtava kauppias, vai mitä? ;)
joo, nytkin se on täynnä mainoksia, tuotteita tuotteiden perään, ei mitään fiksua uutista.
toista se on ufs palstalla missä ei sanallakaan mainita ufs tuotteita, ne eivät edes näy forumilla. mahtava palsta, pakkotoisto taas on paska ja sen omistaja täysi kusipää.
Samaa mieltä, tosin varauksella, sillä onhan siellä pakkotoistossakin joitain hyviä vanhoja juttuja, jos jaksaa penkoa.
Pakkotoistokauppa tosin on minustakin huono ja kallis. Ja sen ylläpitäjä tosiaan on kusipää.
ei siellä ole edes vanhoja hyviä juttuja. esim kisakuvat ovat paljon parempia ufs forumilla. alkaa kuolemaan koko paskatoisto, nytkin online vain 87 tyyppiä kun ufs:llä yli 800.
Kyse ei ole siitä etteikö jotain tuotetta saisi jossain foorumilla tuoda esile ja kertoa siitä faktoja. Totta vitussa niin pitääkin tehdä, sehän on lukijoille eduksi kun on tietoa!
Homma menee vituiksi siinä vaiheessa kun aletaan mukamas tieteellisin "perustein" myymään jotain vaikka oikeasti tiede ei asiaa tuekkaan niin.
On aika "1+1 juttu" että "asiantuntijat" tuo esille väitteitä että kaseinaatti ja rasvahera on palkkarissa ok ja samalla kaupan kaksi myydyintä tuotetta on just tuollaisia. Blast jossa kaseinaatti ja sitten Hera80 ja se American Whey joissa kummassakin rasvat noin 10%.
Ha ha , mitä salapoliisia sä oikein leikit jonkin sanamuodon perusteella. Kun mä kerroin muille niin totta kai sanon tyyliin että "jättäisin kyllä tuon digikameran hyllylle ja ostaisin laatua".
Isolaatti on oiva valinta, mutta on myös vähemmän rasvaisia konsentraattejakin kuin rasvamäärällä +10%.
ja ufs forumilla halonen puffaa kaupan tuotteita niiden ollessa listalla. kumpaa sitten uskoo, halosta jonka ammatti on PUHELINASENTAJA vai ravintoexperttejä?
älä tinkaa uffen ylintä totuutta vastaan. jos uffe sanoo jotain, niin se on sitten niin. PISTE!
Puffatkoon vaan, kunhan tekee sen faktoihin pureutuen! Halosen ammatti ei muuten ole puhelinasentaja ;-) Halonen on kyllä ravintoexpertti, mutta se ei ole varsinaisesti ammatti.
Hassu juttu. Ketjussa arvosteltiin P:n ravintoartikkeleita ja nyt juttu on kääntynyt UFS forumiin??? Miten UFS liittyy yhtään mitenkään heran imeytymiseen tai maidon rasvhoihin?
En näe miten helvetissä UFS tähän liittyy, mutta sanonpa kuitenkin sen että uffen "ylintä totuutta", kuka tai ketkä lieneekään saa kyllä tingata vastaan ilman mitään ongelmia. Ja monet ovat niin tehneetkin.
Sitävastoin eräillä toisilla foorumeilla ei tätä toimintaa suositella koska muuten iskee BANNIA!!!!!!!!
Eikös sen toisen foorumin nokkamies ollut koulutukseltaan tolppa-apina ja ammatiltaan narikka-apina? Sellaista en ainakaan pitäisi kummoisena meriittinä.