Uncle Samilta Evolutionin lisäravinteita
WHEY1 13,45 € (800g)
WHEY2 21,70 € (800g)
PHASE1 22,45 € (200g)
PHASE2 36,70 € (700g)
PHASE3 16, 45 €(800g)
CREATIINI 8, 20 € (200g)
CRP 22, 45 €(200g)
GLUTAMIINI 11, 20 €(200g)
WHEY1
Laadukas ultrasuodatettu heraproteiinikonsentraatti.
- Whey1 on edullinen ja laadukas heraproteiini, joka sopii kaikille kuntoilijoille ja kilpaurheilijoille. Tuote sisältää korkealaatuista ultrasuodatettua heraproteiinikonsentraattia, joka sisältää runsaasti BCAA aminohappoja. Näitä BCAA aminohappoja kulutetaan energiaksi kovassa harjoittelussa. Näiden nk. haaraketjuisten aminohappojen saanti on erityisen tärkeätä kun tavoitellaan lihaskasvua tai voiman lisäystä. Whey1 on markkinoiden ylivoimaisesti laadukkain ultrasuodatettu heraproteiinikonsentraatti.
- Sisältää ainoana proteiinilähteenä laadukasta heraproteiinikonsentraattia
- Tuote on instantoitu eli se on helposti sekoittuva jauhe
- Proteiinipitoisuus 77 % (maustamaton jauhe)
- Erinomainen aminohapporakenne
- Heraproteiinilla paras biologinen arvo (BV) proteiineista
- Sisältää runsaasti haaraketjuisia aminohappoja (BCAA)
- Runsaasti bioaktiivisia peptidejä
- Edullinen proteiinilisä nautittavaksi useita kertoja päivässä
- Sisältää hieman rasvaa ja laktoosia
Ravintosisältö per 100 g (maustamaton):
• 1699 kJ / 406 kcal energiaa
• 6,5 g hiilihydraatteja, josta laktoosia 5 g
• 77 g proteiinia
• 8 g rasvaa
WHEY2
Aito patentoitu CFM® heraproteiini-isolaatti.
Whey2 on patentoidulla ristivirtaukseen perustuvalla mikrosuodatustekniikalla (CFM®) valmistettu heraproteiini-isolaatti, joka sopii kaikille kuntoilijoille ja kilpaurheilijoille. Tuote sisältää ainoana raaka-aineena erittäin korkealaatuista heraproteiini-isolaattia, jonka proteiinipitoisuus on 90 %. Whey2 sisältää runsaasti BCAA aminohappoja ja erinomaisen makro- ja mikrofraktiorakenteen. Whey2 on markkinoiden ylivoimaisesti laadukkain mikrosuodatettu heraproteiini-isolaatti.
- Sisältää ainoana proteiinilähteenä erittäin laadukasta patentoitua (CFM®) heraproteiini-isolaattia
- Tuote on aglomeroitu eli se on helposti sekoittuva jauhe
- Korkea proteiinipitoisuus 90 % maustamattomalla jauheella (kuivapainosta yli 95%)
- Erinomainen aminohapporakenne
- Heraproteiinilla paras biologinen arvo (BV) proteiineista
- Sisältää runsaasti haaraketjuisia aminohappoja (BCAA)
- Erinomainen makro- ja mikrofraktiojakauma (beeta-laktoglobuliinia vain 49%)
- Useita eri funktionaalisia vaikutuksia
- Lähes rasvaton, kolesteroliton ja laktoositon jauhe, joka sopii herkkävatsaisille käyttäjille
- Erinomainen sekoittuvuus ja imeytyvyys, sekä mieto maku
Ravintosisältö per 100 g (maustamaton):
• 1531 kJ / 366 kcal energiaa
• 1 g hiilihydraatteja, josta laktoosia 0,5 g
• 90 g proteiinia
•0,1 g rasvaa
PHASE1
Optimaalinen ennen harjoitusta nautittava proteiini/aminohappovalmiste
Phase1 on ennen harjoitusta nautittava valmiste.
Phase1 on markkinoiden ylivoimaisesti vahvin proteiini/aminohappovalmiste, jollaista ei muilla valmistajilla ole tarjolla.
Phase1 sisältää erittäin vahvan sekoituksen harjoittelun aikana tarvittavia vapaamuotoisia aminohappoja sekä patentoitua hydrolysoitua BioZate® heraproteiini-isolaattia optimaalisessa suhteessa.
· Phase1 antaa lisää tehoa harjoituksiin, sekä lisää tehokkaasti lihasvoimaa ja –massaa
· Lykkää väsymystä rasituksessa
· Edistää rasvanpolttoa ja ehkäisee ylikuntoa
· Pitää yllä testosteronitasoja harjoituksen aikana ja kohottaa niitä harjoitusten jälkeen
· Tehostaa proteiinisynteesiä harjoituksen jälkeen ja vähentää aminohappojen purkamista lihaksista (estää kataboliaa)
· Tehostaa IGF-1 hormonin anabolista vastetta lisäten harjoituksen anabolista ja voimaa lisäävää vaikutusta
· Ehkäisee tulehduksia, vahvistaa ja tukee immuunijärjestelmää, suojelee maksaa ja ehkäisee ylikuntoa
· Ei sisällä lainkaan laktoosia
Ravintosisältö per 100 g:
• 1569 kJ / 375 kcal energiaa
• 0 g hiilihydraatteja (0 g laktoosia)
• 94 g proteiinia
•
WHEY1 13,45 € (800g)
WHEY2 21,70 € (800g)
PHASE1 22,45 € (200g)
PHASE2 36,70 € (700g)
PHASE3 16, 45 €(800g)
CREATIINI 8, 20 € (200g)
CRP 22, 45 €(200g)
GLUTAMIINI 11, 20 €(200g)
WHEY1
Laadukas ultrasuodatettu heraproteiinikonsentraatti.
- Whey1 on edullinen ja laadukas heraproteiini, joka sopii kaikille kuntoilijoille ja kilpaurheilijoille. Tuote sisältää korkealaatuista ultrasuodatettua heraproteiinikonsentraattia, joka sisältää runsaasti BCAA aminohappoja. Näitä BCAA aminohappoja kulutetaan energiaksi kovassa harjoittelussa. Näiden nk. haaraketjuisten aminohappojen saanti on erityisen tärkeätä kun tavoitellaan lihaskasvua tai voiman lisäystä. Whey1 on markkinoiden ylivoimaisesti laadukkain ultrasuodatettu heraproteiinikonsentraatti.
- Sisältää ainoana proteiinilähteenä laadukasta heraproteiinikonsentraattia
- Tuote on instantoitu eli se on helposti sekoittuva jauhe
- Proteiinipitoisuus 77 % (maustamaton jauhe)
- Erinomainen aminohapporakenne
- Heraproteiinilla paras biologinen arvo (BV) proteiineista
- Sisältää runsaasti haaraketjuisia aminohappoja (BCAA)
- Runsaasti bioaktiivisia peptidejä
- Edullinen proteiinilisä nautittavaksi useita kertoja päivässä
- Sisältää hieman rasvaa ja laktoosia
Ravintosisältö per 100 g (maustamaton):
• 1699 kJ / 406 kcal energiaa
• 6,5 g hiilihydraatteja, josta laktoosia 5 g
• 77 g proteiinia
• 8 g rasvaa
WHEY2
Aito patentoitu CFM® heraproteiini-isolaatti.
Whey2 on patentoidulla ristivirtaukseen perustuvalla mikrosuodatustekniikalla (CFM®) valmistettu heraproteiini-isolaatti, joka sopii kaikille kuntoilijoille ja kilpaurheilijoille. Tuote sisältää ainoana raaka-aineena erittäin korkealaatuista heraproteiini-isolaattia, jonka proteiinipitoisuus on 90 %. Whey2 sisältää runsaasti BCAA aminohappoja ja erinomaisen makro- ja mikrofraktiorakenteen. Whey2 on markkinoiden ylivoimaisesti laadukkain mikrosuodatettu heraproteiini-isolaatti.
- Sisältää ainoana proteiinilähteenä erittäin laadukasta patentoitua (CFM®) heraproteiini-isolaattia
- Tuote on aglomeroitu eli se on helposti sekoittuva jauhe
- Korkea proteiinipitoisuus 90 % maustamattomalla jauheella (kuivapainosta yli 95%)
- Erinomainen aminohapporakenne
- Heraproteiinilla paras biologinen arvo (BV) proteiineista
- Sisältää runsaasti haaraketjuisia aminohappoja (BCAA)
- Erinomainen makro- ja mikrofraktiojakauma (beeta-laktoglobuliinia vain 49%)
- Useita eri funktionaalisia vaikutuksia
- Lähes rasvaton, kolesteroliton ja laktoositon jauhe, joka sopii herkkävatsaisille käyttäjille
- Erinomainen sekoittuvuus ja imeytyvyys, sekä mieto maku
Ravintosisältö per 100 g (maustamaton):
• 1531 kJ / 366 kcal energiaa
• 1 g hiilihydraatteja, josta laktoosia 0,5 g
• 90 g proteiinia
•0,1 g rasvaa
PHASE1
Optimaalinen ennen harjoitusta nautittava proteiini/aminohappovalmiste
Phase1 on ennen harjoitusta nautittava valmiste.
Phase1 on markkinoiden ylivoimaisesti vahvin proteiini/aminohappovalmiste, jollaista ei muilla valmistajilla ole tarjolla.
Phase1 sisältää erittäin vahvan sekoituksen harjoittelun aikana tarvittavia vapaamuotoisia aminohappoja sekä patentoitua hydrolysoitua BioZate® heraproteiini-isolaattia optimaalisessa suhteessa.
· Phase1 antaa lisää tehoa harjoituksiin, sekä lisää tehokkaasti lihasvoimaa ja –massaa
· Lykkää väsymystä rasituksessa
· Edistää rasvanpolttoa ja ehkäisee ylikuntoa
· Pitää yllä testosteronitasoja harjoituksen aikana ja kohottaa niitä harjoitusten jälkeen
· Tehostaa proteiinisynteesiä harjoituksen jälkeen ja vähentää aminohappojen purkamista lihaksista (estää kataboliaa)
· Tehostaa IGF-1 hormonin anabolista vastetta lisäten harjoituksen anabolista ja voimaa lisäävää vaikutusta
· Ehkäisee tulehduksia, vahvistaa ja tukee immuunijärjestelmää, suojelee maksaa ja ehkäisee ylikuntoa
· Ei sisällä lainkaan laktoosia
Ravintosisältö per 100 g:
• 1569 kJ / 375 kcal energiaa
• 0 g hiilihydraatteja (0 g laktoosia)
• 94 g proteiinia
•
Vastaukset 4
Vanhimmat
joo joo, älä tyrkytä, onhan se ihanaa kun muutama pikkukauppa myy evoa. voi että miten mahtavaa! vittu kädet ilmaan ja runkataan ikkunan takana kaikki!
muutama pikkukauppa? UFS-ketju on suomen suurin vain tämän alan tuotteilla kauppaa käyvä kauppa! Lisäksi Citymarketeissa on Evon punainen linja myynnissä...että se siitä "pikkukaupoista".
Varsin kilpailukykyiseen hintaa myyvät tuolla Setä Samilla. Muistan kuinka eräs pikkukauppias valitteli ettei pysty vastaamaan UFS:n hintakilpailuun Evon tuotteissa ja selityksiä keksittiin... mutta tässä nyt on vähän toisenlaista vastausta asiaan.
no sieltähän se ikkunarunkkarikin tuli, jeee, kädet ilmaaan, evoa myydään nyt myös uncle samilla jeeeeeeeee. ihanaaaaaaa, mahtaa mennä tosi hyvin, kädet ilmaan ja munakäteeeeen! jeeeeeeee, kaikki ikkunan taakse käteenvedolle!
ps. fastilla on 400 jälleenmyyjää
Maikki nyt heti nukkumaan, niin jaksat huomenna taas odotella niitä runkkareita!