Helsingin puhtain

Muutamme ensi syksynä Helsinkiin. Haluaisimme muuttaa turvalliselle ja mukavalle seudulle. Tietääkö joku aluetta, jossa ei asu niitä maahanmuuttajia.
171798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

on täynnä maahanmuuttajii . Ehkä vaikka Eirassa ja Kuusisaaressa ei niitä taida olla. Eli siis kalleimmissa paikoissa niitä ei ole (ainakaan montaa). Helsingistä ei taida löytyä taajama alueelta paikkaa missä niitä ei olisi.
Paras vaan tottua niihin maahanmuuttajiin, koska ne valloittaa pian Suomen kokonaan...

Äänestä
  • asuinalueillakin on maahanmuuttajia, mutta rikkaampia. Se taas, että on rikas, ei välttämättä takaa ettei häiriökäyttäytymistä olisi.

    Äänestä

Ei kai Suomessa ole yhtään paikkakuntaa jossa ei olisi maahanmuuttajia?

Äänestä
  • Paikkakunta ja asuinalue on eriasia. Opettele Suomen kieli kunnolla ennen kun alat väittelemään.

    Äänestä

  • että. kirjoitti:

    Paikkakunta ja asuinalue on eriasia. Opettele Suomen kieli kunnolla ennen kun alat väittelemään.

    koostuvat asuinalueesta, eli yksi ja hailee! Väittele sinä yksikses vaan! Äläkä ala opettamaan suomen kieltä minulle ainakaan!
    Porvon provo!

    Äänestä

  • että. kirjoitti:

    Paikkakunta ja asuinalue on eriasia. Opettele Suomen kieli kunnolla ennen kun alat väittelemään.

    kun kerran sille tielle lähdettiin. Yhdyssanaa eriasia ei ole olemassakaan :)))))))))))

    Äänestä

Jakomäki, siellä on surkeimmat olot joten sinne ei maahanmuuttajia tungeta

Äänestä

Ime slabaa. Provotrolli.

Äänestä

marjaniemi!

Äänestä

Jos sulla on varaa, niin on hyvin epätodennäköistä, että joutuu huonoon naapurustoon, ellei sulla sit ole niin paljon varaa, että muutat HIM:n Villen naapuriin.

Katsos se nyt vain on niin, että köyhät joutuu asumaan huonolla alueella jne. Kaikkihan sinne hyvälle alueella haluisi.

Pienen rahan asunnoissa kyse on yleensä tuurista. Jos vain on rahaa hieman ylimääräistä, älä turhaan nuukaile, niin pääset astetta paremmalle alueelle.

Eli raha ratkaisee tässä asiassa lähes yhtä paljon kuin tieto, ehkä jopa enemmän, koska mitä hyödyttää tietää missä on rauhallista, jos sinne ei ole varaa mennä asumaan.

En ole kapitalisti, olen realisti.

Äänestä
  • Asuinalueen puhtaudella ja "hyvyydellä" ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. Kyllhän esimerkiksi Eiraa, Ullanlinnaa ja Kaivpuistoa pidetään hyvinkäkin alueina, mutta niin vain siellä päin ne asunnottomat spuget vaeltavat ja teinit kusevat kännissä postilaatikkoihin, kun taas itse olen asunut 16 vuotta Pohjois-Helsingissä eräällä pientaloalueella, ja olen nähnyt näiden vuosien aikana yhden ainoan juopon.

    Äänestä

Oletko sinäkin huolissasi valkoisen rodun hygieniasta? Liity toki rintamaamme, jossa käymme juuriharjoin kiinni pahimpiin ongelmatapauksiin. Hakaniementori on pahamaineinen paikka, jossa epähygieenisiä valkoisen rodun edustajia löytyy vaikka millä mitalla! On meidän velvollisuutemme auttaa heitä!

Samalla voimme suorittaa kevätsiivouksen koko Helsingissä, niin ettei tarvitse enää pohtia mikä alue on Helsingin puhtain vaan kaikki paikat loistavat juuriharja-armeijan jäljiltä. Työ tekijäänsä kiittää!

Äänestä
  • Olet oikeassa mm. suomalaiset miehet ei pese käsiään käytyään wc:ssä. Se on äärijunttimaista ja ällöttävää. Ehkä omat eritteet sitten haisee hyvälle?

    Jotain olisi tehtävä, että tosimiehet saataisiin edes pesemään kätensä. Se on sentään vielä aika kaukana neiteilystä ja meikkaamisesta.

    Äänestä

Sinne ehdottomasti. siellä ei ole maahanmuuttajia paitsi ne, jotka siellä suorittavat asepalvelustaan. Eli taida olla kovinkaan montaa. Ja puhdas on luonto ja armeija turvaamassa selustaa.

Äänestä

Löytyy täältä, tosin diplomaattikunta saattaa olla niitä "maahanmuuttajia"

www.eiranranta.org

Äänestä
  • Paitsi Kaivarissa pörrää kännistä nuorisoa ja kunhan Purtsarin asuntola taas avataan niin spurgut valtaavat taas Eiran puistot. Eiranpuisto on muuten ainoa paikka koko Helsingissä missä olen saanut turpaani! Ja olen sentään asunut myös mm. Kalliossa, Vuosaaressa ja Kontulassa. Eli ei kallis ja hienona pidetty asuinalue aina takaa rauhaa.

    Äänestä

Kulosaari on hyvä paikka asua. Ei häiriötekijöitä, spugeja, maahanmuuttajia yms. Hyvät yhteydet: keskustaan metrolla noin 10 min. Yölläkin pääsee yöbussilla kotiin rankan biletyksen jälkeen :). Meri, luonto, runsaat puistot ja kauniit vanhat huvilat ovat mukava ympäristö asua. Hinnat tosin ovat melko kalliit, mutta varmasti saa rahoilleen vastinetta. Ja lisää kertoo kirja Kulosaari - Koti ja kaupunginosa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


asuinalue kirjoitti:

Muutamme ensi syksynä Helsinkiin. Haluaisimme muuttaa turvalliselle ja mukavalle seudulle. Tietääkö joku aluetta, jossa ei asu niitä maahanmuuttajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu