Olen käyttänyt harmonet-merkkisiä e-pillereitä nyt lähes kaksi vuotta. Painoni onkin nyt alkanut nousemaan;johtuisiko se pillereistä, voiko tämä alkaa vasta nyt?
Myöskin hiustenlähtöä, vatsan toimimattomuutta jne. on tullut; pillereistäkö?
Ajattelin pitää näistä hormoonipalleroista kuukauden tauon(lääkäri ehdotti,kun kilpirauhastesteistä ei löytynytkään mitään). Auttaako mitään vai pitäisikö pitää pidempikin tauko? Tai onko tästä ylipäätään mitään hyötyä?
Otan mielelläni vastaan tietoa muistakin pillereihin liittyvistä asioista ja vinkeistä, sekä teidän omia kokemuksianne!
Myöskin hiustenlähtöä, vatsan toimimattomuutta jne. on tullut; pillereistäkö?
Ajattelin pitää näistä hormoonipalleroista kuukauden tauon(lääkäri ehdotti,kun kilpirauhastesteistä ei löytynytkään mitään). Auttaako mitään vai pitäisikö pitää pidempikin tauko? Tai onko tästä ylipäätään mitään hyötyä?
Otan mielelläni vastaan tietoa muistakin pillereihin liittyvistä asioista ja vinkeistä, sekä teidän omia kokemuksianne!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hiukan alempana tällä samalla palstalla on lyhyt mutta opettavainen keskustelu e-pillereistä. Kehotan tutustumaan. "pillerit ja miehen liika halu" muistaaksenoi otsikkona.