Venäjän uhka!

Nyky-Venäjä ei Suomea uhkaa, mutta entäpä Venäjä 30 vuoden kuluttua? Eräiden tutkijoiden mukaan Venäjä voi olla silloin jo muslimienemmistöinen maa!

http://www.voanews.com/english/archive/2006-02/2006-02-28-voa77.cfm?CFID=8957173&CFTOKEN=44169706

Olisiko aika hakea Natosta turvaa "kaiken varalta"?
9809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

meillä täällä siomessakin yritetään levittää islamia ja suomen viranomaisett ja supo ei tee mitään

Äänestä

siis asiaan 29 vuoden jälkeen, kiitos!

Äänestä

Maapallon ilmasto on todennäköisesti sadan vuoden kuluttua elämälle ERITTÄIN epäsuotuisa ympäristö, näin sanovat asiantuntijat.
Pommitetaanko paskaks vaan, vitun kitisevä paska planeetta, joka ei anna tehä iha mitä sattuu?

Äänestä
  • että pitäisiköhän siun ampua "aivosi" ulos ihan vain "varmuuden varalta" ?

    Äänestä

  • ja se viel kirjoitti:

    että pitäisiköhän siun ampua "aivosi" ulos ihan vain "varmuuden varalta" ?

    jos tuohon sävyyn pommitusella uhoaa. Olis pitänyt jättää kortsuun kasvamaan.

    Äänestä

joten uhka tulee lännestä.
NATO tulee lakkautumaan v.2010 mennessä USA:n konkurssiin ja silloin mietitään ihan muita ratkaisuja.
Tällä hetkelläkään NATO ei kykene suojelemaan omia maitaan terrorilta, vaan sitä tekee muut organisaatiot.
Vai olitko P.Lipposen salaisessa puhetilaisuudessa ja sait jotain "uutta" tietoa?

Äänestä

Mitä me itsellemme todistelemme.NL miehitti ja nöyryytti n.45v kymmentä Varsovan liiton maata.Varsovan liitto hyökkäili vuoronperään omiin jäsenmaihinsa,senmukaan missä alkoi vapauden kaipuuta ilmetä.Me suomalaiset kuulimme radiosta ja luimme lehdistä,kuinka ihanaa on NL:ssa.Nämä maat liittyivät miehityksen jälkeen nopeasti Natoon.Me suomalaiset sanoimme,ne on hulluja,hulluja natottajat,tuleeko Suomeenkin natokiima.EU:n ihmisistä 95% asuu natomaassa.He katselevat aika ihmeissään ainoaa NL:oon rajoittuvaa EU maata,jossa puhutaan hulluista natottajista.Virolaisilta on päässyt jopa ääneen naurahduksia.Ketkähän tässä oikein viisaita ovat.

Äänestä

Suomi muslimienemmistöinen maa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


olav1 kirjoitti:

Nyky-Venäjä ei Suomea uhkaa, mutta entäpä Venäjä 30 vuoden kuluttua? Eräiden tutkijoiden mukaan Venäjä voi olla silloin jo muslimienemmistöinen maa!

http://www.voanews.com/english/archive/2006-02/2006-02-28-voa77.cfm?CFID=8957173&CFTOKEN=44169706

Olisiko aika hakea Natosta turvaa "kaiken varalta"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu