Maanantaina tulee ulkona liikkumiskielto alle 18- vuotiaille kello 18 jälkeen. Samoin tulentekovälineitä ei myydä enää alle 12-vuotiaille.
Siitäs saitte.
Siitäs saitte.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
anarkistien määrä kasvaisi äärettömästi
Olette rajuja! Koska perustatte ensimmaiset keskitysleirit Helsinkiin? Kuvaatte porvarit ennen ja jalkeen kidutuksen? Enta sitten kun kaikki rakennukset on poltettu ja porvarit tuhottu, hyokkaatteko metsan elainten kimppuun? Eihan niiden yksinoikeus ole nauttia Suomen luonnosta ja metsista? Poltatteko metsat ja kuivatatte jarvet? Elakoon anarkistit, Suomen punakhmerit!
Kyllä se on toisin päin. Jo nyt joutuu yksittäinen kansalainen vankilaan siitä syystä, että ei tahdo sitoutua tappamaan toisia ihmisiä, vaikka porvarit niin määräisi.