Olin eilen sattumalta helsingin suurpalon palopaikalla ja tilanne näytti tosi pahalta. Nyt on aika rukoilla suomen kansan puolesta. Sielunvihollinen villitrsee näitä sinisilmäisiä nuoria ja aina tulee pahoja yli lyöntejä demonien vaikutuspiirissä. Ohessa lainaus EMD:n sivuilta:
http://helsinki.euromayday.org/
EuroMayDay - prekariaatin vappu. Helsingissä, Torniossa & ympäri Eurooppaa.
Kapitalistien vuoro joustaa. Perustulo. Nyt.
EuroMayDaylla ei ole mitään tekemistä Makasiinien tulipalon kanssa.
Se todellinen luova luokka
"Vaatimus perustulosta vailla ehtoja, perustulosta, joka on irrotettu työstä ja joka antaa valinnan vapauden työn, koulutuksen ja asuinpaikan suhteen on kaikkia maailman prekaareja yhdistävä vaatimus. Sitä voidaan pitää "tietopohjaisen talouden" näkökulmasta julkisena sijoituksena tietoon ja tiedon tuotantoon sekä ihmisten lähtöpalkkana."
http://helsinki.euromayday.org/
EuroMayDay - prekariaatin vappu. Helsingissä, Torniossa & ympäri Eurooppaa.
Kapitalistien vuoro joustaa. Perustulo. Nyt.
EuroMayDaylla ei ole mitään tekemistä Makasiinien tulipalon kanssa.
Se todellinen luova luokka
"Vaatimus perustulosta vailla ehtoja, perustulosta, joka on irrotettu työstä ja joka antaa valinnan vapauden työn, koulutuksen ja asuinpaikan suhteen on kaikkia maailman prekaareja yhdistävä vaatimus. Sitä voidaan pitää "tietopohjaisen talouden" näkökulmasta julkisena sijoituksena tietoon ja tiedon tuotantoon sekä ihmisten lähtöpalkkana."
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kannatan ehdotustasi.
Mutta tekisikö kukaan enään töitä.
Toisaalta kaikki automatisoituu.
Hyvä idea, minne voisin mennä marssimaan ton palkan puolesta.
Sähän olet nero
Ai sinäkös ne sytytit tuleen? Menepäs tunnutamaan palokutaan ja poliisille tekosi!
Sillä kuka teki. Saipahan keskustelun aikaan.
Sinunlaisesi kyselijä haluaisi olla mukana, mutta on nössö.
Olet kaappihomo
muutuvat enemmälti teoiksi, he puvat julkisuudessa toista ja maan alla sunnittelevat tuhotöitä. äärituholiikkeet tulee lopettaa, johtjat vankilaan, oppivat siellä työntekoa ja sellissä voi mietiskellä luovia ajatuksia.
Luulisi uskovien olevan vastaan kontrollia onhan heillä uskonvapaus.
No poliitikan jauhanta kuulunee muille palstoille, mutta oli kiva nähdä uskisten mielipiteet suoraantoimintan.
Onko se vanhusten auttamista vai kaupoista varastamista? Siitä kai moraalisen ihmisen suhtautuminen riippuu..
Kettutytötkin voisivat käydä eläintenpalvonnan sijaan vanhainkodeissa vanhuksia tapaamasssa ja tehdä pieniä aputehtäviä heille.
auttaminen auttaa lopettamaan eläinten kidutuksen?
Kun kirjoitit olet kaappihomo. Tarkoitit varmaan itseäsi, jolloin sinun olis pitänyt laittaa t:n paikalle n sanaan olet. Kun minähän en sitä ole!
ja valvonta.
tuen varassa ja haluavat tehdä kaikkea kivaa mitä mieli tekee, siitä he haluavat muiden tositöitä tekevän heille maksavan, kun he ovat niin luovia ja mietiskelevät tiimeissään maailman menoa. Heihin kuuluu kaikenlaisia ääri-ihmisiä kettutytttöjä, hampunpolttajia, autoilun vastustajia, vihreän puolueen kannattajia/jäseniä, vasemmistolaisia kannattajia/jäseniä.
Näillä naiveilla ihmisillä on todellisuudentaju vinksahtanut, eivät ole koskaan tehneet mitään itsensä eteen, äiti ja isukki on hoitanut ongelmat. He ovat nykykasvatuksen tulosta: mulle kaikki heti ilmaiseksi. Yhtään realistista ajatusta ei näiden liikkeiden puuhamiehiltä ole kuultu julkisuudessa. Lisää tuhotöitä on odotettavissa, mielenkiintoista on se energia mitä löytyy kettutarhojen tuhoamiseen tai muihin tuhopolttoihin, mutta kunnon työt ei kiinnosta.
tietyt tahot polttivat muutenkin purettavat makasiinit saadakseen syyn tuhota EuroMayDayn yms järjestöt ja saadakseen yleisen mielipiteen heitä vastaan. Ja se näyttää onnistuvan....
niin tää on vaan fiktiota uuteen kirjaan....
Ihan hyvä että nuoret tekee jotain.
Ottaa vähän päähän kun rahaa laitetaan kulttuuriin ja samaan aikaan ihmisiä on ilman asuntoja ja työt viedään jonnekkin muualle.
Ensin otetaan töihin ja luvataan työtä pitkäksi aikaa sitten mennään ulkomaille ja toinen jätetään ilman työtä lainat päällä ja lapsi itkemässä ja vaimo miten tästä selviää.
Anarkismi hyvä tapa aloittaa keskustelu ja vaatia kansalaispalkkaa.
Poliittinen vaikuttaminen on turhaa.
Ikkunoiden hajoittelu hyvä tapa aloittaa keskustelu että asiat on menossa päin peetä.
muuta kuin rukoilevat ja tuomitsevatja juoksevat karkuun. Missä on nyt uskiksien konkrettiinen puuttuminen asioihin. Ei noilla raamatun lauseilla anarkisteja pidetä kurissa.
....
.........
Mikä se on sellainen prekariaatti? Tällä "härmän pimennoissa ja lapuan lakeuksilla" kun ei olla moisista kaarteista kuultukaan. Pitääsköhän panna pohjalaaset asialle?
tuhopolttaja, varas ja kettutyttö kuulostaa niin pahalta. samaa sakkia ne on, kun ranskan tappajat omaisuuden tuhojat varkaat. ne haluaa varastaa niiltä jotka on tehnyt työtä. demoniset henkivallat on tämän liikkeen takana. justiin polttivat helsingin keskustassa suuren varaston.
Toi sana prekariaatti on nyt tän pääkaupungiseudun nuorison käyttämä muotisana vapaasti käännettynä tarkoittaa, saa mellastaa kuin tahtoo. Esim. nyt on Vr-vanhat maksiinit poltettu ja se on nyt näitten prekariaattien työtä.
Täällä kaivataan nyt kovasti muilutuksia noille prekariaatteille. Uutta lapualaismarssia toivotaan, että maa saisi järjestyksen takaisin.
Pohjanmaalta on tullut ennekin tänne tervettä verta!
Alas prekariaatit, ylös pohjalaaset!
reittejä jäsenten välillä
http://helsinki.euromayday.org/
Kunhan eu tekee senkin mahdottomaksi niin etköhän ole mukana heittelemässä kiviä ikkunoihin.
On traktorisi maksamatta ja poliitikot sanovat ei tarvita maalaisia Puolasta tulee halvemmalla kaikki-
vaan lihan käsivartta..
Laittomuus pääsee valtaan. Sama henki, kuin monissa rakkaissa uskovaisissa kavereissa, joilla monesti menee uskonvaellus överiksi. Kaikenlainen haureus, väkivaltaisuus, herjaus jne. kaikki saman antikristuksen hengen tuotosta.