Katsastus

onko takalasinpyyhkimen pakko toimia, jotta auton saa leimasta läpi?
6528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Siis katsastus maksaa 60 egeä ja katsastamattomalla autolla ajaminen 35 egeä. Ei autoa kannata katsastaa.

Äänestä
  • meilläpäin katsastua maksaa 54euroa ja väitätkö ettei sais enempää sakkoa jos ajais katsastamattomalla autolla.en ysko,35euroa???

    Äänestä

...

Äänestä
  • onko tieto?

    Äänestä

löytyy viralliset paperit, eli mitä tarkistetaan ja miten viat vaikuttaa. Tarkista sieltä.

Äänestä
  • taidat olla sama kaveri joka vastasi minun kysymykseeni rekisterikilven valoista.Kyllä jokainen tietää mitä katsastuksessa virallisesti tarkistetaan,mutta jokainen katsastusmies on asia erikseen,minun mielestäni.Toiset niuhottaa enemmän kuin toiset.Näin se on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jylppy kirjoitti:

onko takalasinpyyhkimen pakko toimia, jotta auton saa leimasta läpi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu