Maksläiskät ja e-pillerit

Minulle on yhtäkkiä ilmestynyt iholle "jänniä", maksaläiskiä muistuttavia pilkkuja jalkoihin ja käsiin. Olen lukenut, että jotkut ehkäisypillerit voivat aiheuttaa maksaläiskiä sivuvaikutuksena. Onko muilla samoja kokemuksia, kun on niin "friikki" olo ? Syön Yasmin-yhdistelmäpillereitä.
2168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

maksaläiskiä löytyy myös multa, yasminin käyttäjältä. otan vaan vähä vähemmän aurinkoa niin ei oo ongelmaa :)

Äänestä

Yasminia syönyt vuoden, ei mitään maksaläiskiä. Sitä ennen Melianeja 4 vuotta, ei maksaläiskiä. Eli saattaa johtua ihan muistakin askoista, kuin pilleristä, ilmasto ja aurinkokin vaikuttaa, sekä ihon yleiskunto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leopardi 23v kirjoitti:

Minulle on yhtäkkiä ilmestynyt iholle "jänniä", maksaläiskiä muistuttavia pilkkuja jalkoihin ja käsiin. Olen lukenut, että jotkut ehkäisypillerit voivat aiheuttaa maksaläiskiä sivuvaikutuksena. Onko muilla samoja kokemuksia, kun on niin "friikki" olo ? Syön Yasmin-yhdistelmäpillereitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu