Niin elikäs olen käynyt lääkärissä ja sain lääkekuurin. Ajattelin että mitä muut ovat laittaneet/ käyttäneet alapäähänsä estääkseen kirvelyä ja polttelua?
Haluaa tietoa koska ei oikeen tiedä mitä sinne uskaltaa laitella?!? =/
On kyllä kettumainen juttu!!! tämäkin minulle tulleena oireetomalta kantajalta.. =(
Mitä koti konsteja herpeekseen
8
933
Vastaukset
- herpes-virus
Moi!
Minäkin kävin lääkärissä ja sain siihen lääkekuurin.Elämini ensimmäisen, enkä tiedä mistä tuli?!?! Lisäksi lääkäri käski ottaa nyt alkuun säännöllisesti särkylääkettä ja neuvoi ostamaan emla-voidetta (saa ilman reseptiä apteekista). Emla on puuduttavaa voidetta, joka helpottaa oloa! Suosittelen! Kettumainen vaiva kyllä tosiaan, mutta jaksellaan!- tyttö86
.. pitääkin kokeilla =) tänks
- Sairastaja
Mulle lääkäri määräs aikoinaan puuduttavaa geeliä (Xylocain). Emlaa se ei määränny, koska sitä ois pitänyt levittää sormin ja alapää oli hyvin kosketusarka. Toi Xylocain oli ruiskun tapasen sisällä valmiiks.
Mut mitään kotikonsteja mä en oo kokeillu. Lääkärit suosittelee ihan vaan niitten lääkkeitten syöntiä, jos oireet on pahat. Tarpeeks ajoissa aloitettu lääkekuuri lieventää ainakin uusimisen oireita aika lailla.
Mistään vitamiineista tai luontaiskaupan tuotteista ei ole hyötyä tai ainakin lääkärit sanoo näin.- diuu
kannattaa kokeilla! mulla ainakin auttaa! 1 aminohappo pilleri/päivä ja herpes pysyy poissa. maksaa about 14-15 euroo purkki ja rittää 2-3 kuukautta.
- L-lysiini?
diuu kirjoitti:
kannattaa kokeilla! mulla ainakin auttaa! 1 aminohappo pilleri/päivä ja herpes pysyy poissa. maksaa about 14-15 euroo purkki ja rittää 2-3 kuukautta.
vai saako reseptivapaasti? Kiitti etukäteen;)
Luonnonlääkkeet keksittiin varmaan ennen yliopistoista valmistuneita lääkäreitä. Ei kun ostamaan valkosipulia.
- niin menkkoja ei tule
ainakin mulla jäi menkat pois
- surrr...
Ensioireiden ilmaantuessa sivele ohuelti hunajaa sinne mihin rakkula yleensä tulee. Toistin muutaman kerran (aamulla ja illalla) - ja rakkulaa ei tullut!
Onko muilla kokemuksia tästä lääkkeestä?
Mukavampi tuoksu kuin valkosipulissa - mutta makuasia sekin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1827722Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1415302Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/854131Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y582805- 2812428
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1332336Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5742148Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont792138Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi81800Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571176