Usa ottaa pahasti nokkaansa Iranilta,

Usa ottaa pahasti nokkaansa Iranilta, maailman poliisi vaihtuu.Usa hankkinut vihollisia kaikkialta vuosikymmennnien ajan.
13673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

hyökkää. Ei edes Bush ole niin typerä, että haastaisi miljardi arabia.

Äänestä

Niin niin.

"Heidän aseensa ja tankkinsa juuttuvat autiomaan hiekkaan. Tulisessa hiekkamyrskyssä näkyy Mahmudin kasvot. Ei kestä kauaakaan kun amerikkalaisjoukkojen rippeet anovat armoa haljennein huulin päästäkseen kotiin perheidensä..." ja lässynlässyn pkle!!!

Äänestä

En tiedä minkä aineiden vaikutuksen alaisena tämän unesi olet nähnyt mutta stydiä kamaa sen on täytynyt olla.

Äänestä

puoluekokouksessa näin päätetty, että USA ottaa nokkiinsa musumaaneilta!

Lähteekö teiltä montakin ihmiskilviksi Teijon lisäksi, toivottavasti menette kaikki proletaarit!

Äänestä
  • lisään vielä, että haluan nuolla GWB persettä.

    Äänestä

  • Siinähän vikiset raukka, ajatus paratiisivaltiosi epäonnistumisesta pelottaa varmasti mutta kannattaa siihenkin varautua.

    Äänestä

  • nippe kirjoitti:

    Siinähän vikiset raukka, ajatus paratiisivaltiosi epäonnistumisesta pelottaa varmasti mutta kannattaa siihenkin varautua.

    Totta, pelkään cokiksen puolesta.¤¤¤¤¤¤¤¤¤

    Äänestä

Irakista puhuttiin samaa jo ennen Persianlahden sotaa ja uudestaan Irakin miehitykseen johtaneen liittouman hyökkäyksen aattona.

Miksi palstan haihattelijat eivät vieläkään tajua, että halutessaan USA polkaisee maan rakoon minkä tahansa valtion maan päältä?

USA:n yli 250 miljoonan asukkaan väestöstä kootaan tarvittaessa huippuvarusteltu jättiarmeija, jolla on käytössään viimeisimmätkin aseteknologian hienoudet.

Yritä sinäkin nähdä asiat realistisesti ja jätä haihattelut muslimeille...

Äänestä
  • jenkit vain käy pommittamassa ydinlaitokset paskaksi. Se on yhden päivän juttu nykytekniikalla.

    ne on jo tiedustelleet maalit valmiiksi ja georgella on sormi napilla. häivekoneita mekkaan päin kumartajat ei huomaa.

    lähimmät tukikohdat on irakissa ja afganistanissa, molemmat iranin naapurimaita.

    Äänestä

  • "USA:n yli 250 miljoonan asukkaan väestöstä kootaan tarvittaessa huippuvarusteltu jättiarmeija, jolla on käytössään viimeisimmätkin aseteknologian hienoudet."

    Mutta vallattuaan sen maan jota himoitsee ei pysty pitämään enää tilannetta hanskassaan. Sen todistaa ne parikymmentä maerikkalais-sotilasta jotka kuolevat Irakissa joka viikko.

    Äänestä

  • Joo, voi vallata mutta siihen se sitten jääkin, voittaa ei pysty sen on Vietnam ja Irak jälleen kerran opettaneet. Ei riitä rahkeita edes USA:lla voittoon, jos kansa on vastaan.

    Äänestä

  • USA:n imperiumin voima on suuren suuri, se on totta. Tosin "mihin tahansa" jenkitkään eivät voi hyökätä ilman että oma pesä tuhoutuu. Kiina ja Venäjä on poissuljettuja ihan voimiensa puolesta. Intia kenties myöskin. Iraniin hyökkäys on mielestäni looginen jatko Irakissa aiheutetulle kaaokselle. Tarkoituksena lienee aiheuttaa yksinkertaisesti mahdollisimman paljon kaaosta alueella ja estää kaikensorttinen kehitys. Jos uusia "saahihallintoja" saadaan pystytettyä, niin aina parempi. Parhaassakin tapauksessa Iranilla on aseita, joilla voidaan iskeä jenkkien sotaliittolaista, Israelia vastaan. USA on turvassa vanhaan tapaansa.

    Tavallisten amerikkalaisten enemmistö taas haluaisi lopettaa sodat tähän, mutta Hitlerin tavoin kun Bush on kerran valtaan valittu, ei tämä kansaa kuuntele. Se ero että Hitlerin neuvonantajat eivät olleet juutalaisia. Bush taas toteuttaa ns. "Wolfowitzin paperin" oppeja. Ja demokraatit eivät taida tarjota kunnon vaihtoehtoja. Kyllä tästä taitaa tottavieköön tulla terrorin vuosisata. Kiitos siitä ainaskin Bushille, Bin Ladenille ja sotasiionisti-Wolfielle. Ja sitä roskaläjää on siedettävä maailmanpankissakin.

    Äänestä

Sehän on jo nyt pelkästeen ihmisten mielissä toimiva asia, niinkuin on moni muukin asia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


usan loppu kirjoitti:

Usa ottaa pahasti nokkaansa Iranilta, maailman poliisi vaihtuu.Usa hankkinut vihollisia kaikkialta vuosikymmennnien ajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu