Osaako joku neuvoa Ducaton starttiongelmassa. Ei pyöritä konetta.
Ducaton
8
3556
Vastaukset
- höh
Jätä kirjoittamatta PROVOT.
- 0 001 362 073
Ducaton startti on säilynyt muuttumattomana vuosia ja se on helppo irroittaa ja huoltaa.
Jos tartista ei kuulu naksaustakaan on hiilet todennäköisesti loppu. usein pelkkä startin puhdistus ja solenoidin herkistely auttaa.
solenoidin liukupintoihin voit käyttää ohutta yleisöljyä.
Ps. Otsikosta ja nimimerkistä löydät
Alkuperä varaosanomeron.. vm - 82 - 94 2,5 D
Äippä- startti
Kiitoksia. Löytyy vielä asiallisiakin näillä sivuilla.
- höh
startti kirjoitti:
Kiitoksia. Löytyy vielä asiallisiakin näillä sivuilla.
Olisi ollut hyväksi harkita hetki, miten sen asiansa muotoilee. Kerran on vakavalla mielellä liikkeellä. Ei tulisi sekaannuksia näihin vakiohäiriköiden, t.tomppa ja kumppaneiden PRVOIHIN.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=591&posting=22000000016336631
Ei siihen kirjoittamiseen paljon lisäaikaa olisi mennyt, vaikka siinä muutama lisäsanakin olisi selventämässä tilannetta ollut.
Tuleehan sinne startille herätevirta?
Työkseni kun noita 3500kg ylöspäin vehkeitä korjailen niin meidän firmassa ei ole 10 vuoteen yhtään starttia korjattu, syynä on se että joittenkin automerkien startit on tullut hinnoiltaan alas niin paljon ettei niihin kannata uhrata aikaa.
Kysele hintoja eri liikkeistä ja muista kysyä myös että hyvittääkö ne vanhasta startista mitään, monesti uudessakin startissa on vanhat ulkokuoret ja uudet sisäkalut.
Tosin se miksi me laitetaan aina uutta on se että korjaamme ammattiautoilioitten autoja, ja jonkin osan "tekohengittäminen" voi tulla myöhemmi kalliiksi.- ducaton
tyyppivikahan on virtalukon pohja.Eli kannattaa joka tapauksessa relettää se startti.Selvennykseksi se virtalukon pohja ei kestä suurta jännitekuormaa vaan tuppaa sulamaan,kannattaa laittaa lisäksi lisä-maajohto rungon ja moottorin väliin.......
- Juupajuu
ducaton kirjoitti:
tyyppivikahan on virtalukon pohja.Eli kannattaa joka tapauksessa relettää se startti.Selvennykseksi se virtalukon pohja ei kestä suurta jännitekuormaa vaan tuppaa sulamaan,kannattaa laittaa lisäksi lisä-maajohto rungon ja moottorin väliin.......
ja löysiä liitoksia kannattaa myös etsiä. Varsinkin näissä vanhemmissa. Tarkasta ainakin sulaketaulun pohja ja itse starttimoottorin kytkennät.
- hoffi
Täällä kun näyttää olevan monta tietäjää, niin onko helppo/vaikea vaihtaa ohjaustehostimen putken tiiviste? Putkiahan on vissiin neljä?
Auton ollessa käynnissä, kun rattia kääntää niin vasemmasta yläputkesta tulee suihkuamalla nesteet pihalle. Putkethan on 2 ylhäällä ja 2 alapuolella? Pelkkä kiristys ei auta! Paljonko kyseinen tiiviste vois maksaa???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5404645Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183721Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842352Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4822221Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.881555Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1161524- 1571413
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel691340- 701323
- 841164