Melkeimpä joka nainen on huora ja sille löytyy aina hintansa jos hilloa on riittävästi. Se on yks vitun hailee mitä laki sanoo, huoria tulee oleen suhteessa yhtä paljo jun naisiakin.
Rahalla saa pimppiä
Roope setä
634077
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Ja aina tulee olemaan hölmöjä miehiä,jotka maksaa seksistä. Ilmaiseksikin saa...
Niin, rumia naisiahan ei ole olemassa, on vaan liian vähän vodkaa, sanoo venäläinen sananlasku. Helpompi on heittää huoralle täppiä kouraan, ja sen jälkeen se on kun opaskoira ja sitten voi sanoa että lähe vosu litoon, me aletaan jätkien kanssa viettään amerikkaa. Kapakasta kun alkaa lämmittään jotain hoitoo, ensin tarjotaan illalliset, juomat ja ruusut kouraan ja vosu tuumaa et kyl se muuten mut mull´ on ne, niin alko takahampaita naurattaan ei ei ja ei enää ei mennä siihen lankaan.
Milloinkaan seksi ei ole ilmaista,siittä aiheutuu aina jotain kuluja joko kertakorvaus tai sitten 40 vuoden osamaksuprojekti!
... muistan ilmaisesta seksistä: Joskus n. 20 vuotta sitten jossain lehdessä oli juttua jostain hoitajasta, joka maannut kaikkien halukkaiden invalidien kanssa.
No, omalla tavallaan nämäkin maksoivat siitä.
Kato kun kaikki ei nussi saman sukupuolen kanssa niin kuin olettettavasti sinä teet.
Ja toiseen vastaan että niin teenkin ja se on saakelin mukavaa rahalla hoitaa nää asiat miten haluaa
Todellinen äiti-teresa tuo hoitaja. Mietippä, miehet makaa sairaalavuoteessa, ja luonto kutsuu..ei vessaan vaan naimaan, ja ka, ehtoisa emäntä antaa namia. Tuollaisia sairaanhoitajia saisi olla enemmänkin.
Ihan joka naiselta ei yhtä hyvää seksiä saa kun huorilta, ne osaa hoitaa hommat, eikä makaa sängyssä lahnan lailla.
Hyvästä kannattaa maksaa, Skorppari.
Mistähän ilmaiseksi saa hupikukkaroa? Ei ainakaan kotoa, jos nyt viimeisen 14 v aikana muutenkaan. Baariin kun menet pitää tarjota jotain, eikä aina sittenkään tärppää. Puhelin/ deittisovelluksissa menee fyrkat kaivoon. Olen yleensä töissä ja sittenkun pitäis vähän saada viihdettä, niin eipä onnistukkaan. Pornovideot ja oma käsi ei anna sitä samaa, kuin naisen läheisyys.
En jaksa soittaa tätä levyä pidempään. Nimim. " Toinen skorppari"
Harvoin on varakkaat miehet ilman naisseuraa.
Onhan varakkaalla miehellä suuri turvallisuusfaktori.
Rahakkaat saa siis helpommin pillua, joten valtaosa naisista antaa rahasta.
Useat naisethan ottaa vaan maksun luonnossa. Sama
kai se on maksetaanko pillusta käteisellä vai
mersulla ja komeella talolla ? Jälkimmäisessä
vaihtoehdossa sen tuoreen lihan vaihto on paljon
hankalampaa. Siksi nuo taloudelliset intressit
liitoissa pitäisi poissulkea jo lainsäädännöllä,
koska aina on niitä hentomielisiä sukupuolesta
riippumatta, jotka uskoo jonkun lässytyksiä ja
tulee hyväksikäytetyksi.
Ravintolakulttuuri on asia erikseen. Ei ole mikään
pakko mennä sinne, eikä ainakaan tarjoilla naisille
mitään.
Niinpä.Mietippä omalle kohdalles.Menetkö sänkyyn ennemmin siistin, itsestään huolta pitävän ja vielä varakkaan naisen kanssa vai sitten alkoholisoituneen pultsarin kanssa?
Tämäkin juttu toimii kuule ihan kumpaankin suuntaan.
Naiset antavat sexyimmille miehille. Joten älä turhaan selittele saamattomuuttasi rahanpuutteella vaan katso peiliin!
Raha ja valtahan on seksikästä vai mitä...
Eivät paljon auta, jos ei löydy ulkonäköä! Näin se vaan on.
Vanha sananta on myös, että on vain kahdenlaisia naisia hulluja ja huoria.
Jos ei sadalla tonnilla anna on hullu, ja jos antaa on huora.
Niin, tässä on taas kysymys siitä että miten tahansa nainen tekee, tekee hän aina väärin.
Mielestäni ei ole mitään pahaa olla hullu, tai huora. Ei nainen voi valita sitä, että syntyy naiseksi. Ette te väärin tee, valitsette itsellenne sitten kumman tavan tahansa.
Roope-Setä ei ole saanut pimppiä pitkään aikaan ??
No todellisuuden nimissä alkaahan siitä aikaa jo olla noin 5 tuntia, toisille se on ikuisuus
Vietin kerran tunnin suomalaisen huoran kanssa 800mk tunti. nainen oli asiallinen ja tyytyväinen. Kysyin tunsiko hän olevansa alistettu ja vastaus oli, miten niin en tietenkään. Tää on mun työ. Todellakin naiset ovat kovasti rahan ja vallan perään. Olen sortunut muutaman kerran lääkäri tai lentokapteeni-valheeseen ja homma on ollut heti sillä selvä. Neiti ja kerran rouva ei ole koko illan aikana liikahtanut vierestä mihinkään. Älkää jumalauta uskoko, että kaikki huorat tekevät työtään vastoin tahtoaan. Tämä on näitten kirpputoreilta vaatteensa ostavien ja kettutyttöjä puolustavien naisten pakkomielle. Laivalla hels. Tukh. tapasin nuoren naisen. Ulkomuodosta päätellen nainen oli hurahtanut kettutyttö-uskoon. Kerroin olevani yksi Greenpeacen tarhaiskusuunnittelijoista. Sellaista intoutunutta pimppaa en ole usein saanut.
Onnea valheitten viitoittamalla tielläsi.
Joillain ihmisillä on itsekunnioitusta ja taas toisilla ei ole. Ihminen on vain valtion orja ei muuta. Tuollainen miehen ylistäminen on typerää, koska se ei ole totta. Mies ja nainen ovat ihmisiä, mutta mitättömiä valtion edessä.
Tuota seksiähän voitaisiin simuloida vaikka stimuloimalla aivoissa olevaa mielihyväkeskusta. Kun rotan mielihyväkeskusta stimuloidaan, niin silloin rotta ei enään ikinä tee mitään muuta, jos vain tämä mielihyvä voi jatkua loputtomasti. Mitenköhän teille kävisi jos teidän mielihyväkeskusta stimuloitaisiin oikein ankarasti?
Eipä se järki tunnu tossa kommentissa loistavan muuta kuin poissaolollaan ei järjen hiventä koko jutussa
Juuri tällaistahan se Viagra tekee.
Oletko kuullut puhuttavan moisesta pilleristä?
On tainnut taas sheriffi hävitä tältä palstalta jonnekkin. Ehkä se peloteltiin tiehensä.
Mehän käskettiin hänen pysytellä taustalla.
Taisi pikku Lailalta tulla pissi housuun kun luki aikuisten juttuja. Jos sheriffi ei kuule huudappa vaikka oikeen lujaa ÄÄÄÄITEEE tuu sammuttaan tää tietsikkaa, täällä on karmeita tarinoita.
Mutta en näin julkisesti kerro, mitä taustatyötä olen tehnyt. Paljon kuitenkin, t. Kai.
No hyvin olet työsi tehnyt.
Voin vain arvailla mitä kaikkea siihen onkaan sisältynyt.
*hymyilee merkitsevästi*
Toivottavasti homma helpottuu ajan mittaan.
On kuin baarin portalla oksennus
No älä vain sitten kerro millainen on miehen todellinen olemus, koska sitä ei kestäisi kukaan kuulla.
Tässä asiassa en minä ainakaan pysty heittämään ensimmäistä kiveä. Kyllä se minullekin sellainen rikas leskirouva kelpaisi.
No hyvä tietää.
Ei kai siinä ole mitään ihmeellistä jos haaveilee helposta elämästä. Jos siinä sivussa saisi vielä hieman lempeä ja läheisyyttä, niin aina parempi. Naiset ovat perinteisesti pyrkineet turvaamaan asemansa naimalla rikkaan miehen. Minusta siinä on järkeä, joten olen siis oppinut naisilta jotain.
Niin ja oikein hyvää yötä!
Ja minusta taas miehet ovat todellakin paljon laskelmoivempia kuin naiset näissä naima-asioissa.
Sen olen pannut merkille monta kertaa elämäni aikana.
Miehet peittävät tämän taloudellisen laskelmoivuuden moittimalla naisia siitä.
Naiset ovat paljon tunteellisempia näissä asioissa.
Hyökkäyshän on paras puolustus.
Niin ja hyvää yötä.
Toivottavasti nähdään taas pian täällä meidän yhteisessä virtuaalielämässä.
Toivossa on hyvä elää;o)
Olen ollut ahkerana ja näyttää siltä, että kohta helpottaa, kun saan työt tältä erää tehtyä. Parin tunnin rykäisy vielä ja sitten voikin loppuviikon ottaa rennommin. Töitä se on köyhän arki täynnä.
Hyvää yötä tällekin illalle!
Voivoi, ku ei jää koskaan aikaa tarpeeksi.
No pian on taas pyhän aika.
Aivan. Joulukin häämöttää, pitäisikö jättää enimmät viestit silloin lähetettäväksi?
No ei nyt sentään jouluun asti.Tänään lähetellään jo kovasti?
Ei terve ruumis työtä kaipaa.
Öitä.Piditkö tänään vapaapäivän meidän virtuaalitodellisuudesta?
Jep!
Ajattelin pitää pienen tauon kommentoinnista. Sanomisen puutetta. Palstalla oleviin aiheisiin olen ottanut jo kantaa, eikä itseni toistaminen kiinnosta. Odottelen mielenkiintoisia aiheita.
No keksipäs joku!
Kiitos vaan niistä ihanista tulililjoista!
Ei kaipaa ei, siksi ymmärtänet kiinnostukseni rikkaisiin leskirouviin. Kun on kalliit harrastukset ja pienet tulot, niin se pitää niin kovin nöyränä. Et sinä tunne ketään sellaista hyväosaista naista, joka kaipaa onnen kulissia?
Katsoin juuri Anne Wheelerin ohjaaman elokuvan Suddenly Naked. Kyseessä on kanadalainen pikkufilmi keski-ikää lähestyvän naisen ja nuoren miehen suhteesta. Aihe oli mielenkiintoinen, joten ostin leffan. Vaikka kyseessä ei olekaan mistään elämää suuremmasta elokuvasta, niin omat hetkensä tässäkin oli.
Elokuva kertoi menestyneestä ja palkitusta kirjailijasta, jonka elämä oli muuttunut menestyksen kulissiksi, vaikka elämä olikin jokseenkin sekaisin. Itse pidin muutamista ajatuksista, joita dialogi sisälsi.
"Ystävyys muuttuu toisinaan rakkaudeksi, mutta rakkaus ei koskaan muutu ystävyydeksi."
"20 vuotiaalla on tahto
30 vuotiaalla on äly
40 vuotiaalla on arvostelukyky - käytä sitä."
Nuo jäivät mieleeni ja myönnän, että juuri tuollaiset heitot ovat mieleeni. Jostain syystä ne saa ajattelemaan ja kyllähän noissa totuudensiemen piilee. Todellinen mansikka kakun koristeena oli kuitenkin hetki, jossa iäkäs naisihminen käy vastahyökkäykseen nuorta miestä vastaan, oli siinä minulla hymy huulilla, kun eräskin tällä palstalla ollut kommentti muistui mieleeni. Vaikka kyse onkin puhtaasta pikkufilmistä, joka ei pyrikään olemaan tarinaansa suurempi, niin kyllä leffa katsomisen arvoinen on.
Mitäs se iäkäs naisihminen sille nuorelle miehelle sanoi, joka sai sinut muistamaan tältä palstalta kommentin?
Mikä se kommentti oli jonka muistit?
Tänään ajattelin katsella niitä tähtiä,you know, mutta olin taas liian myöhäällä liikkeellä?
Hyvää yötä vain.
Onko se pakko olla kulissina vain se onni?
Muuten tietäisin yhden.
Ei ole, mieluummin aitoa elämää kuin kulissia, mutta enää ei ole varaa nirsoilla, kulissikin käy.
Taivaan on peittänyt ukkospilvet, ei ole oikein tähtiä päässyt seuraamaan.
Kysymys oli enemmänkin siitä mitä nuorimies sai silmiinsä.
Mitä nyt?
Miksei ole enää vara nirsoilla?
???
Käsilaukusta mummo kaivoi kyynelkaasua.
Ääähh, tuo on vain sanonta, ei saa vaatia selittämään kaikkea, kun osaan ei mitään järkeviä selityksiä ole. Asiat vain tuntuu milloin miltäkin ja sitten sitä tulee puhuttua mitä sylki suuhun tuo, joten jos vain ei hirveästi haittaa, niin hyvä olisi sallia hieman joustoa sanomisten suhteen*
Okey, onkohan taas liian myöhäistä?*
No nyt kyllä alkoi naurattaa - ja kovasti.*
Hyvää yötä, rosewater!
Tiemme kulkevat tänä yönä pahasti ristiin.
No, huomenna on uusi päivä.
Tänään oli sitten se päivä minkä saatoin viettää tekemättä mitään tähdellistää. Huomenna ja ylihuomenna en juuri usko langoille ehtiväni, jos vanhat merkit kutinsa pitää. Voihan olla, että hommat sujuu odotettua nopeamminkin. Epäilen vain...