alle 10 vuoden päästä.
Tasaisesti se ei ole jakautunut, kuten ei meilläkään, mutta suuremmalla kansanosalla prodentteina menee siellä silloin paremmin kuin Suomessa.
Väittääkö joku vastaan?
Tasaisesti se ei ole jakautunut, kuten ei meilläkään, mutta suuremmalla kansanosalla prodentteina menee siellä silloin paremmin kuin Suomessa.
Väittääkö joku vastaan?
Vastaukset 14
Vanhimmat
jumala.
samaa mieltä.
sanot sinä mitä vaan.
Amen.
eikä dromedaarikaan vaan prosentti.
Perustele sanomisesi tai minä julistan että 2:n vuoden päästä P-koreasta tulee maailmanlaajuinen keisarikunta.
Viron verotuskäytäntö on monella eri alueella kovasti yrittämistä suosiva.
Yrittäjät luovat työpaikkoja ja jaettavaa, vaikkei se menekään tasan.
Suomi keskittyy maailmansyleilyyn kuin huumehippi.
SPEDE! Kysyin lähdettä. Jos se on sinusta RIENAUSTA, niin sitten varmaan pidät ajattelua syntinä?
Aloita vaikka tuosta.
http://www.viro.org/elcoteq.htm
jos kasvuvauhtia viitsii tutkia:
http://www.estemb.fi/alkusivu/viron_talous
Tosin jos olet käynyt Virossa esim 10v sitten ja hiljattain kehityksestä saa jonkinlaisen käsityksen.
hehehehehheheheheheh, meneppä sinne katsomaan mikä tilanne on tallinnan ulkopuolella niin näet miten väärässä olet....
tarkoitat kai prosentti? 107% ja täysillä näkyy kulkevan.
Viron kansantalous on vähemmän kuin 5% Suomen kansantaloudesta, joten pysyy aina Suomen kyöhempänä. Lisäksi perustuu täysin kirpputori- ja seksikauppaan. Eli väitteesi on naurettava. Kolmanneksi suurin osa virolaisista on jo muuttanut Suomeen tai muihin Länsimaihin, vain eläkeläiset jäävät.
Vaikka Viron kasvukäyrä on tällä hetkellä paljon alempana kuin Suomen,se osoittaa koiliseen.Suomen käyrä osoittaa itään.Tästä seuraa,että Viron käyrä puhkaisee Suomen käyrän 10-15v kuluttua.