MM kisat boikottiin

Rikollisuutta ja ihmisoikeuslokkauksia vastaan.
Väittävät urhilun olevan reilua ja raitista, puhdasta ja pyhää...
http://www.katso.fi/tvopas/?vw=program&key=mtv3_1147464000000_1286587209
6207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Urheiluun liittyy aina mitä ikävämpiä lieveilmiöitä niin ihmiskaupansaralta kuin yltiöahneiden urheilujohtajienkin taholta.

Urheilu itsessään on aivan sivuseikka, mitta joskus oikein säälittää nämä nuoret innokkaat ja kokemattomat urheilijatkin, jotka eivät edes tiedä vielä tulevansa petetyksi.

Äänestä
  • Bisness is bisness, eikö se ole hyvä vaan että luodaan näin uusia työpaikkoja.
    Itse ainakin kannatan kaikenlaista työllistämistä ja oikeastaan työvoimaministerikin voisi jakaa rahaa urheiluun koska urheilu luo runsaasti välillisiä työpaikkoja.

    Äänestä

  • Ei prostio ole ainoa laittomuus joka on urheilun liveilmiö... kaikenlainen pimeä talous ottaa aina oman siivunsa kisaturistin ja muiden kisojen rahoittajien rahoista. Lipputrokaus rehottaa ja itseasiassa sitä jopa suositaan vaikka muuta puhutaan.

    Miten se taas meni...historia toistaa itseään. vert. Rooman coloseumiin

    Äänestä

jos kerran prostituutio on saksassa laillista niin eihän tossa oo mitään rikollista. Toisekseen prostituution kieltäminen luo enemmän rikollisuutta kun joudutaan sitä joudutaan harjoittamaan piilossa. Prostituutiota on niin kauan kuin on ihmisiäkin ja parempi se on kun on turvalliset paikat missä he ja asiakkaat voivat rauhassa toimia.

Mielestäni prostituutiossa ei ole mitään ihmisloukkausta jos henkilö harjoittaa sitä omasta tahdostaan. Myyhän hierojatkin itseään eli itseään.

Jos suomi kieltää lopullisesti prostituution on se aivan idiootti (tosin tälläkin hetkellä jo aika lailla). Tosin mitä muutakaan noilta eduskunnasta istuvilta apinoilta voi odottaa kuin typeriä lakeja?

Äänestä
  • "Mielestäni prostituutiossa ei ole mitään ihmisloukkausta jos henkilö harjoittaa sitä omasta tahdostaan."

    Terävä huomio tuo omasta tahdostaan. Kadulla päivystävät seksinmyyjät ovat yleensä (huomioi sana yleensä, tietysi on poikkeuksia) petollisin lupauksin houkuteltu alalle ja ihmiskaupan uhreja!

    Totuutta on tietysti vaikea nähdä jos on riippuvainen, kuten nyt näistä maksullisista seksipalveluista. Vain säälittävä hyypiö joutuu ostamaan seksiä.

    Kyetäkseen olemaan kadulla naiset käyttävät usein huumeita joko omasta halustaan tai pakotettuna.

    Tavallisin kuviohan on että alaikäinen ja siten siis myös itsestään ja teoistaan vastaamaan kykenemätön tyttö houkutellaan huumeiden ja valheiden, epämääräisten lupausten avulla ansaan ja kauppatavaraksi kadulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


urheilun puolesta kirjoitti:

Rikollisuutta ja ihmisoikeuslokkauksia vastaan.
Väittävät urhilun olevan reilua ja raitista, puhdasta ja pyhää...
http://www.katso.fi/tvopas/?vw=program&key=mtv3_1147464000000_1286587209

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu