Rauhanjuutalaisia tuettava Israelissa

On eksi kaikki juutalaiset eivät sentään ole ihan natseja.

On Rauhanjuutalaisia ja paljon Isralissa myös sotilaissa: he eivät lähde Palestiinaa vastaan.

Tuetaan kaikki heitä. On sama mitä ihminen on muuten kunhan sillä on sydäntä.
6208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

millä ne rauhanjuutalaiset erottais sotajuutalaisista. vaikka hihaan joku tähti tjtn.....

Äänestä

Muistaakseni viimeiset Israelin armeijassa olleet, jotka eivät viitsineet tappaa siviilejä, pantiin kiven sisään jo 5-7 v sitten.

Näkisikin yhden juutalaisen, joka todella haluaa rauhaa. Antaisin siihen kolehtiin vaikkapa viimeiset housuni.

Ajatuksesi on mielenkiintoinen, mutta mahdoton. Kannatusta kuitenkin asiallesi! Onnea!

Pekka

60 v ja aika paljon jo nähnyt

Äänestä
  • Einstein sanoi aika pahasti juutalaisena Israelin hallinnosta.

    Siellä on vaikka kuinka paljon ihania rauhaa tahtovia mutta ne pidetään maan alla jos mahdollista. Ne ovat uhkailujen ja Mosadin pelon alla siellä.

    Äänestä

  • juutalaisia kirjoitti:

    Einstein sanoi aika pahasti juutalaisena Israelin hallinnosta.

    Siellä on vaikka kuinka paljon ihania rauhaa tahtovia mutta ne pidetään maan alla jos mahdollista. Ne ovat uhkailujen ja Mosadin pelon alla siellä.

    et ne voi kaivaa tunnelin pois sieltä maan alta....

    Äänestä

  • Vaikka oot Pekka ja 60 v et takuulla ole koskaan käynyt israelissa, voi olla että ainut ulkomaanmatkasi on ollut voinhakureissu Haaparannasta. Joten ihmettelen että viitsit jotain kirjottaa tänne, kun et tiedä maasta muuta kuin täältä lukemalla.

    Äänestä

  • Joni kirjoitti:

    Vaikka oot Pekka ja 60 v et takuulla ole koskaan käynyt israelissa, voi olla että ainut ulkomaanmatkasi on ollut voinhakureissu Haaparannasta. Joten ihmettelen että viitsit jotain kirjottaa tänne, kun et tiedä maasta muuta kuin täältä lukemalla.

    Kibutsissa elelin puoli vuotta, mutta sitten jouduin ramppaamaan myös vastapuolella. Kymmenisen vuotta siihen meni - jauha Sinä paskaa "voinhakureissuista"

    Hyvä vitsi olet!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heitä on paljon! kirjoitti:

On eksi kaikki juutalaiset eivät sentään ole ihan natseja.

On Rauhanjuutalaisia ja paljon Isralissa myös sotilaissa: he eivät lähde Palestiinaa vastaan.

Tuetaan kaikki heitä. On sama mitä ihminen on muuten kunhan sillä on sydäntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu