Kun aloin rakastaa toista naista.

Jahnis

Elämäni kääntyi raiteilleen kun rakastuin toiseen naiseen. Tunne oli molemminpuolinen ja kehittyi kunnon suhteeksi, joka jatkuu vieläkin. Elämme onnellista ja tasapainoista elämää sekä yhdessä että yksilöinä.

Tästä nyt viitisen vuotta aikaa. Vastaan on tullut miehiä kosioaikeissa, mutta se on kuulkaa niin, että kun kerran saa koskettaa taivasta, eli rakastua naiseen, ei siitä ole enää paluuta. Nyt tiedän miltä kokonaisvaltaisuus tuntuu!

5

1693

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äkkiä

      tuokaa lepsopuluveria !

    • Tytti

      kuvitella, mitä olisi kokonaisvaltaisuus ilman miestä. Minun elämä muuttui kun rakastuin nykyiseen mieheeni. Olemme monta kertaa puhuneet, että vasta nyt olemme ehjä. Huom! Yksikössä ehjä. Ennen olimme kaksi puolikasta eksyneinä toisistamme.

      • jeahahah

        minäkin luulin aluksi ymmärtäneeni kaiken...sitten selvisi ettei ne naiset ole sen parempia kuin miehet..mettämistä yms.paskaaa.. nyt yhdessä täytdellisen luetettavan miehen kanssa..tai niin voi luulla..mihin oikeasti uskoa
        ?


    • marit

      Toivon kaikkea hyvää sinulle.Äläkä välitä noista solvauksista. Kateellisia!

    • vinksahti

      sinulla noin pahasti. No, onneksi et itse näy tajuavan, miten pieleen meni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      42
      2257
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      52
      1816
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      136
      1769
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1376
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1110
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      979
    8. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      20
      966
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      831
    Aihe