Mitä tuossa on kummallista, noinhan tehdään Suomessakin!
Taitaa olla nykytekniikalla ihan hyvä bisnesidea!
Ihmisen ikuisuushan on vain 20 vuotta ev-lut. hautausmailla, sitten joutaa jo toisen syliin!
Haudanryöstäjät sai Hessassa loparit kun eivät malttaneet jättää kultahampaita
"kierrätyshautoihin"
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000800&posting=22000000016247426
Esi-isiemme haudatkin ryöstetään
Kirjoittanut: Kannaksella 8.5.2006 klo 11.30
Karjalankannaksella on tullut tietoon suuren luokan hautaryöstö, kun Räisälän Rammansaaren ristiretkiaikaisesta (1050-1300 jKr.) kalmistosta on tuhottu toistakymmentä hautaa.
Haudat on pengottu metallinpaljastimen avulla, ja hautojen arvokkaat pronssikorut on myyty moskovalaiselle keräilijälle.
Haudanryöstö yleistyy Venäjällä ja Suomessa
8
657
Vastaukset
- mahtava penis
Sinne menee suomalaisten historiaa tovereiden bisnesideoiden mukana. Sääli, että tuo kirottu rotu pääsi Karjalan kannasta asuttamaan. Sääli, ettei Karjalaa yritetä vaatia takaisin.
- onko tuo totta?
Taitaa sitten meinata sitä, että minut haudataan omalle maalleni, eikä mihinkään hautausmaalle.
- sikspäk
Siinä ei jää haudanryöstäjälle paljoa käteen...
- Aina rosvotaan
sikspäk kirjoitti:
Siinä ei jää haudanryöstäjälle paljoa käteen...
Mutta kun se grillaaja pääsee käsiksi niihin kultahampaisiin...
Pitäisi tehdä kuten Aatun Saksassa: Laittaa luottomiehet hommiin suorittamaan poistot!
- tepi
on joskus hinnoissaan, niin ainakin minun haudastani saa kohtuu hyvät rahat.
- .........
Hautarauha nyt jos kuolet ja hautaan pääset, tuhannen vuoden päästä saatat olla vitriinissä esillä jossain museossa. Tämmöistähän tämä on.
- museossa ollessa
Itseasiassa minä en ainakaan panisi pahakseni, mutta totuus on, että yleensä kohtalo on paljon julmempi. Hauta vaan jyrätään ja sen päälle rakennetaan.
- Kuutamoduunari
Pakkohan se on, kun duunit menee ulkomaille. Varteenotettava tulonlähde tuo hautojenryöstö tulevaisuudessa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315346- 363701
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833263- 112505
- 292102
- 122027
- 1631876
- 1051352
- 141318
- 1371154