Meri lähellä mikä plussaa mutta millasta muuten. Rauhallista?? Omistusasuntoa katellaan..Onko Iso Omena kävelymatkan päässä?
Tiistilä-Matinkylä
5
5097
Vastaukset
- Espoossa..
Eiköhän tuolla asua voi. Iso koulu ja täten paljon nuorisoa lappaa edes takaisin, illalla taas kalastajanmäen joupot laukkaa kapakkiin matinkylän ostarille ja takaisin. Liikennettä piisaa ja omppu on 1km päässä.
Turhaan kyllä maksaa noin eteläisestä asunnosta 50-100t euroa enemmän kuin mitä se olisi pohjoisemmassa Espoossa! Jatkuva melu ja vilske.
Kattokaa enemmin aapelinkadun matinkartanonkadun suunnalta, nätimpää aluetta vaikka onkin samanlaisia taloja. Sama matka omppuun. - Matinkylässä
Asuin reilusti vuoden matsbyssä vuokrakämpässä tosin. Ihan kiva seutu, harkitsekin nyt omistusasunnon ostoa sieltäsuunnasta. Meri on tottakai plussaa vaikkei veneilisi, iso omena on ok kauppakeskus, liikenneyhteydet ok esim helsingin ytimeen dösällä noin 20 min.
- huonot yhteydet
Niin että Lepuskiin joka on tällä hetkellä aika olennainen keskus Espoossa, Matinkylästä kulkee aika harvoin bussi ja menee monen mutkan kautta vielä . Aika ihmeellistä.
- oikeesti,
huonot yhteydet kirjoitti:
Niin että Lepuskiin joka on tällä hetkellä aika olennainen keskus Espoossa, Matinkylästä kulkee aika harvoin bussi ja menee monen mutkan kautta vielä . Aika ihmeellistä.
mitä ihmettä kukaan Lepuskissa tekisi??!! Jollei siis asu siellä :).
Budjaan maisemissa enkä tod ole löytänyt tarvetta käydä Lepuskissa kuin kerran vuodessa. Ja sekin frendien luona bileissä!
Stadiin pääsee Länsiväylää useammallakin dösällä nopeasti.
- kalastajankujalla
Kalastajankujalla on korkeita kaupungin kerrostaloja omistusasuntojen vieressä. Poliisit käyvät usein ja meno näyttää usein olevan rauhatonta.
Muuten mukava alue, omppu kävelymatkan päässä, meri ja hevostallit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1265334Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313842No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452480Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv371972Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241694- 241693
- 411630
- 501608
- 291443
- 141362