Jarkko Niemisen viime aikojen saavutukset tenniksessä ovat hyvää pr:ää Suomelle. Laji on harrastettu ympäri maailman ja turnausvoitot arvostetaan korkealle.
Jääkiekkoa pelataan vain muutamissa maissa ja lajin luonteeseen kuuluu tappelut. Lajin katsojat luokitellaan yleisesti alimpaan kastiin eli roskajoukkoon.
Edes maailmanmestaruus jääkiekossa ei olisi niin arvokas kuin menestys tenniksessä.
Jarkko Nieminen ok, Leijonat vittuun
Pasi Kallio
2
120
Vastaukset
- pelleltä
Tenniksessä istutaan suurin osa ajasta penkillä nenää kaivaen ja banaania napostellen. Välillä käydään vetämässä pari läpisyöttöä. Tylsää kuin mikä. Sitä paitsi nieminen ei ole saavuttanut mitään. Tennis on homojen ja ämmien laji.
- sitten
luupää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1433958Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3593064Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142008Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101705Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41139Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69975- 71974
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23851- 71839
- 44794