Yhteys poikaani

Eräs äiti

Rukoillaan, että poikani ottaisi yhteyttä ja ilmoittaisi uuden osoitteensa. Olen huolissani, miksi hän ei halua ilmoittaa missä on. Kiitos Herra että autat.

6

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poikasi ottaa sinuun yhteyttä.

      Uskon,että ottaakin,usko sinäkin.Jumalan siunausta teille molemmille.

    • Rukoillaan sopimuksessa, että poikasi ottaa yhteyttä Jeesuksen nimessä. Anomme.

      19.Vielä minä sanon teille: jos kaksi teistä maan päällä keskenään sopii mistä asiasta tahansa ja anoo sitä, he saavat sen minun Isältäni, joka on taivaissa.
      [Jumalan Kansan Raamattu: Matt. 18:19]

      http://www.jeesusonherra.net/sopimusrukous.htm

      • eräs äiti

        Kiitos ystävät tuestanne. Vastaus on tullut, kiitos Herralle. Hän totisesti kuulee ja vastaa, joskus hitaammin joskus nopeasti. Kaiken saamme tuoda Hänelle. Siunausta Teille.


    • tuttan

      Tuota, minulla itsellänikin on lapsia. Joskus, varsinkin poikalapsille joutuu antamaan pitkän "hihnan"... joskus on viisautta irrottaa hihnan pää kädestään kokonaan. Oma mottoni on, vaikka se saattaa tuottaakin tuskaa, että suurinta rakkautta on antaa vapaus, kun vapauden aika on.

      En tunne asiaanne, eikä nettipalstoilla ole hyvä asioitaan levitelläkään. Joskus vaan on hyvä luottaa poikasen omiin siipiin. Tiedän, miltä äidistä tuntuu, meidän äitien on joskus osattava olla miehekkäitä, karrikoiden sanottuna vähän sellaisia "kovia jätkiä". Poikalapset kunnioittavat naista jolla on ryhtiä ja selkäruotoa. Maailmassa on niin paljon naisia joilta puuttuu sisäinen ryhti.

      Uskon, että Raakel saa itkemänsä lapset kerran takaisin ja hän saa ne takaisin silloin täydellisemmin, kuin väkisin kiinnipitäen, hän saa lapset vapaaehtoisuuden kautta takaisin itselleen.

      Vain äiti on se joka itkee ihmisen puolesta ne aidoimmat kyyneleet ja tuntee lapsen tuskan, vaikka tämä ei olisikaan läsnä.

      • Tosi tuskaa

        Kyllä joskus on todella aiheellista olla huolissaan. Oma poikani oli yli kaksi kuukautta ottamatta yhteyttä kotiin. Selvisi, että hän oli sairastunut masennuksseen. Olemme kolme vuotta kamppailleet hänen puolestaan ja rinnallaan rukoillen. Tämä on ollut kova koulu mutta Jumala on antanut voimaa joka päivä ja lohduttanut niin ihmeellisillä tavoilla. Nyt alkaa jo päivä paistaa ja näyttää siltä että hän selviää, kiitos Herralle.


    • Maagikko

      Jos kysessä olisi tytär, olisitko yhtä huolissasi.
      Anna poikasi rakentaa oma elämä.
      Katkaise napanuora.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe