Rikkaat rikastuu, köyhät köyhtyy, yritysten maastapako ja jättityöttömyys jatkuu ja valtiollinen itsenäisyys korisee kuolinkouristuksissaan.
Ovatko eduskunnan seksitantat huolestuneita ylläkuvatusta menosta? Ei. Eduskunnan seksitantat askartelevat tupakan, viinan ja seksin parissa. Eduskunnan seksitantat ovat sikäli samanlaisia kuin kokoomuksen kannustajaeukot, että niitä on kaikissa puolueissa ja kaikkia sukupuolia.
Uskon että jos eduskunnan seksitantat saisivat oikein riehua raivota ja rypeä seksissä, niin patoutumat ja turhautumat purkautuisivat eikä heidän tarvitsisi enää tirkistellä kansalaisten sänkypuuhia. Toisaalta myös kansalaiset voisivat jättää seksitanttojen seksiseikkailut omaan arvoonsa. Siitä olisi ehkä sekin hyöty, että laeista voisi sitten tulla vähemmän sekapäisiä, parhaassa tapauksessa ne voisivat jopa liittyä johonkin asiaan.
Tässä taloyhtiössä näkyy vajaat parikymmentä tv kanavaa. Ylläkuvattu ongelmakenttä tulee usein mieleeni kun yritän etsiä jotakin asiallista ohjelmaa. Asiallista ohjelmaa löytyy ani harvoin, mutta lähes joka surfauskierroksella törmään ”ihmissuhde” ohjelmiin. Niissä on useimmiten pimu tai useampikin peräsin pystyssä.
Vanhempien on enää turha jutella jälkikasvulleen kukista ja mehiläisistä, kaikki aktin variaatiot ovat lapsille tv:stä tuttuja jo kauan ennen teini-ikää. Yksi mätäpaise on teksti tv:n seksinmyyntipalstat.
Tässä olisi eduskunnan seksitantoille purkautumiskanava. Katsokaa siellä eduskunnassa kaikki seksiohjelmat vaikkapa vuoden ajalta läpi moneen kertaan, varmistuaksenne siitä millaista törkyä tv syöttää. Ja sitten kun olette saaneet tarpeeksenne, putsatkaa edes yksi kanava törkyohjelmista ja laittakaa tilalle asiaohjelmia.
Hyviä ohjelma aiheita olisi esim. keskustelut siitä
- Valtiopetoksen tunnusmerkit
- Miten suomi liittyi ey:öön. Menikö kaikki laillisesti.
- EU:n perustuslaki. Kohta kohdalta.
- Perustuslain muuttaminen
- Yksityistäminen
- Työttömyys
- Ikuinen talouskasvu, vaihtoehdot.
- Energiakysymykset
Aiheita on loputtomiin, sekä ikuisuuskysymyksiä että ajankohtaisia. Älykkäitä keskustelijoitakin varmaan löytyy, vaikka viimevuosina ei ole näkynyt ainuttakaan.
Purkautumiskanava
KARVINISTI
1
89
Vastaukset
- Uuno Turpahuuru
Ja yllätys, yllätys:
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Pääkaupunkiseudun leipäjonot pidentyneet/1135219946360
Demarit vie tän maan perikatoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475515Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612476Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181910Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1481782No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361652- 171643
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5142881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089