Työnanatjat vie työpaikat ulos valtion tuella. Eilen TV-ssä tuotiin eslle eräs asia. Työnanatjat ovat vähentäneet tuotekehitykseen käyttämiään varoja läpi linjan. Saman aikasesti on valtiovalta lisänny avustuksia tuotekehitykseen.
Eli tuotekehitysrahat on pysyny samalla tasolla jo useita vuosia, kun otetaan mukaan veronmaksajien avustus! Viimeksi mainutulla summalla on viety tuhansia työpaikkoja halapatyövoiman maihin. Työnantajan edustaja kehui nyky päättäjiä, kuinka he voi näin yhteiskunnan tuella viedä työpaikat maasta pois!
Yhteenaikaan puhuttiin tukien perimisestä pois, jos niillä viedään työpaikkoja maasta, Kuinka on käynyt? Just`päin vastoin "vientitukia" on lisätty!Heinäluoman ja Filatovin myötävaikutuksella.
Valtio ja demarit tukee työpaikkojen ulkoistamista.
3
117
Vastaukset
- tulkitsemaan
tilastoja, prosenttiosuus on pysynyt samana. Se ei kerro sitä että BKT on kasvanut samana aikana todella rajusti, joten euromäärät ovat todellakin kohdallaan ja huippuluokkaa. Suomen valtio on yksi maailman parhaita tuotekehitysrahojen maksajia, mikä on tulos kun innovaatioita ei tahdo olla olemassa. Yritykset syö tuotekehitysrahat tulokseensa, tuskin suomalaisen veronmaksajan tarkoitus on antaa yrityksille "sossurahaa".
- Kylmasen.Usko
Että he vievät Suomalaisen työntulokset ja työpaikat
pois Suomesta. Sitäkö tarkoitat ja hyväksyt sen.
Minä ihmettelen, että työväenpuoleesta oleva valtiovarainministeri toimii esittämälläsi tavalla.
Kysymysessä on porvarin kätyri, joka tekee myyräntyötä, niitä vastaan joiden äänillä on eduskuntaan päässyt. Jos hän toimisi aatteensa edellyttämällä tavalla, niin laittasi avustukset takaisin maksuun, niiltä yrityksiltä jotka ovat toimineet väärin ja käyttäneet avustusrahat Suomen kansaa vastaan!
- huijattu
Demarit käyttävät törkeästi galluppeja propagandan tekemiseen. Työministeriö tiedotti, että galluppien mukaan suomalaisten ulkomaalaisvihamielisyys on laskenut. Parin viikon päästä samasta lähteestä kerrottiin, että useilla aloilla alkaa olla pahaa työvoimapulaa. Seuraavaksi kerrottiin, että ulkomailta,esim. Kiinasta aletaan tuoda työvoimaa.
Rakennusliiton miestä haastateltiin muutama päivä sitten aamutv:ssä. Hän vakuutti, ettei Suomessa ole pulaa muusta kuin halpatyövoimasta. Demarit haluavat siis kilpailuttaa loputkin työpaikat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155