Ruotsista voiton rippeet

Joku oli jo narua etsimässä kun Suomi ei saanut lätkässä kultaa. Mutta jospa Ruotsi saakin kultaa Euroviisuissa ja lätkässä. Voimmehan lohduttautua, sillä että olemme suomalaiset olleet ruotsin vallan alaisia joskus. Pieni osa voitosta kuuluu meillekkin.
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kolme kruunua ja klaava toisella puolella.olemmeko me klaava?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sarkastinen nauru kirjoitti:

Joku oli jo narua etsimässä kun Suomi ei saanut lätkässä kultaa. Mutta jospa Ruotsi saakin kultaa Euroviisuissa ja lätkässä. Voimmehan lohduttautua, sillä että olemme suomalaiset olleet ruotsin vallan alaisia joskus. Pieni osa voitosta kuuluu meillekkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu