Keskenkasvuiset, kapinalliset nuoret purkivat turhautumiaan äänestämällä tämän Laardin voittajaksi.
Suomalaisena saamme hävetä sitä kuvaa, mikä näiden kuvatusten kautta välittyy. Surkeaa rääkymistä, sekopäistä sanomaa, iljettäviä örkkejä.
Ruotsalaisetkin naureskelevat partaansa: menestyköön Suomi; munaapahan kunnolla itsensä.
Kukaan järkevä, omilla aivoillaan ajatteleva ei voi pitää tätä menestyksenä vaan Suomi-kuvan likaamisena: typerä pohjoinen kansa, joka on juuri päässyt kehityksessään luolamiesaikaan.
Kyllä hävettää olla suomalainen
9
554
Vastaukset
- Rööperin reikä
väliä, pääasia että rahaa tulee tähän junttimaahanki joskus. Vaikka ei siitä mitään hyötyä ole koska tämän maan junttipolitiikot ei sitä osaa tässä maassa pitää. Onpahan jonku aikaa
- Taidat....
...Niinistö-uskovaisia satanisteja? Niitä häviäjiä...ei niin kovin fiksuja ja älykkäitä, mutta käyttökelpoisia toimijoita? Tykinruokaa....
- ironmikes
Eikö sinua ollenkaan hävetä miten eräille aiemmille euroviisullemme kävi? Nollaakin pukkasi, kun miltein laulutaidottomat Kojo ja Loiri ölisivät siellä naurattamassa europpalaisia.
- enää...
Sinusta ja kaltaisistasi olisi ollut hienompaa jos suomea olisi edustanut vaikkapa metsäketo säälittävällä uikutuksellaan ja sijoittunut viimeiseksi.
Olet niitä kyykistelijöitä joita ei kiinnosta voitto vaan se, että harmaus säilyy elämässäsi.
Olet säälittävä ja säälittävintä sinussa on se, ettet milloinkaan tule sitä itse huomaamaan. Lordi teki sellaisen tempun jotta voi voi voi voi sentään!
Joten pillittäjät kuten sinä voivat rauhassa muuttaa sinne Ruotsiin. Minä tulen Lordin äijien kanssa pakkaamaan sun kamat. Saatana!- häpeämään...
"Kukaan järkevä, omilla aivoillaan ajatteleva ei voi pitää tätä menestyksenä vaan Suomi-kuvan likaamisena:"
Euroopan kansat olivat toista mieltä ja äänestivät Lordin voittoon. Myös eurooppalaisista sivistyneistöaikuisista koostunut viisuyleisö hurrasi jo karsinnoissa seisaaltaan!
Mitä sinuun tulee, me tiedämme kyllä, ettet sinä kykene edes tuntemaan häpeää, koska olet sydämeltäsi täysin paatunut patologinen valehtelija, minkä vuoksi juuri kykenet näyttämään naamaasikin täällä kaiken rienaamisesi ja muiden pahojen tekojesi jälkeen. - *Kansalainen*
Eipä tuohon enää paljon lisättävää ole.
Mutta ainahan sitä kuitenkin pitää joka asiasta yrittää löytää jotain positiivista. Tästä voisi löytää sellaisen positiivisen piirteen, että ainakin suomikuvan kirkastajilla riittää töitä jatkossakin. - Sikolätti
Suomi nyt pääsi kuuluisaksi siitä etteivät lordit pesseet itteensä koko sen viimeisen viikon aikana siellä Ateenassa, kun sieltä ei löytynyt suomalaista saunaa ja kylpyhuoneessa ei voinut edes käsiään pestä niiden kumipukujen takia. Ajatteles olla sellaisen kumipuvun sisällä kokonaisen viikon, millainen haju siitä tulee. . .Kreikkalaisen television haastattelijakin pysytteli loitolla koko ajan sen valtavan hajun takia.
- ...........................
Toivon kovasti, että muuttaisit pois Suomesta. Kaltaisiasi ahdasmielisiä junttieinareita ei Suomen kaltaisessa upeassa sivistysmaassa kaivata. Ihan sama minne muutat, mieluiten kuitenkin mahdollisimman kauas (mielellään pois Euroopasta vähintäänkin). Tulen avuksi pakkaamaan jos tarvetta on, ilmoittele, löytyy varmaan paljon muitakin, jotka tulevat mielellään auttamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad591105- 42861
- 51641
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että315627Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114604- 51598
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 56554
- 65514