KUKA MUUTTAA RUOTSIIN

Olisi mukavaa kuulla kuinka moni huono häviäjä jotka täällä ruikuttaa Lordin voitolle on luvannut muuttavansa Ruotsiin.
Kyllä kilpailu un kilpailu ja häviön tunnustaminen olisi viisaanpaa kuin lapsenomainen kitinä kun tikkari vietiin.
Ei se Ruotsi nyt kummiskaan ole niin huonomaa että pitää alkaa sanojaan syömään,pakatkaa vain kassinne ja näyttäkää mitä selkärangan omaava Suomalainen mies pitää lupauksensa.

Vikingillä vai Siljalla?
4218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voisivat muuttaa Armeniaan, Monacoon tai Albaniaan. Ei me täällä Ruotsissa viitsitä heidän kitinää kuunnella.

Äänestä
  • Eivät edes Ruotsalaiset heitä huoli,kun Ruotsikin antoi meille niin mahtavat pisteet.
    Ruikuttavia "isoja miehiä" eivät sentään kestä Ruotsalaisetkaan,joten lähtijöillä on paha ongelma missä heitä voidaan sääliä ja selkään taputella,Monacoon heidän kaltaisia resusia kulkureita ei haluta joten osoite on sitten Albania tai Armenia.

    Äänestä

Ne on niitä tuhnuja joiden mielestä mitään ei saa muuttaa, ei edes suomen jumbosijaa viisuissa. Ne olisivat halunneet ruotsin voittavan kisan sen känisevän kanan, carolan, avuttomalla veisuulla. Olisivat sitten marisseet, että suomessa ei osata mitään, ei tehdä lauluja eikä voittaa viisuissa kun me ollaan niin huonoja.

Nyt niiden maailma heilahti pahan kerran kun tuli joku mörkö rovaniemeltä ja paitsi, että lauloi ruotsin suohon myös voitti koko kisan. Niiden psyyke ei kestä sitä, etteivät pääse hartiat lysyssä ja lyötyinä taapertamaan lähikuppilaan juodakseen tappion karvasta kalkkia vaan pitäisi heidän ryystää shamppanjaa voiton kunniaksi. Heistä ei kertakaikkiaan ole sellaiseen koska ovat häviäjien sukua, ovat aina olleet ja tulevat aina olemaan.

Eikä ne mihinkään muuta. Ei ne uskalla rikkoa harmaata idylliään lähiön vuokra/osakekasarmin kolmannessa kerroksessa jossa ovat asuneet 30 vuotta naapureitaan kyttäillen ja keskikaljaa ryystäen.

Ne on niitä suomalaisia jotka kertovat meillä olevan heikon itsetunnon maailmalla ja, että kaikki huomiota herättävä toiminta on paitsi kiellettyä myös suomelle häpeksi.

Minusta tämä joukkio on paitsi suomelle häpeäksi myös jarruna kaikelle kehitykselle.

Äänestä
  • Jos heitä olisi aina kuunneltu, niin asuttaisiin vielä luolassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko heitä täällä kirjoitti:

Olisi mukavaa kuulla kuinka moni huono häviäjä jotka täällä ruikuttaa Lordin voitolle on luvannut muuttavansa Ruotsiin.
Kyllä kilpailu un kilpailu ja häviön tunnustaminen olisi viisaanpaa kuin lapsenomainen kitinä kun tikkari vietiin.
Ei se Ruotsi nyt kummiskaan ole niin huonomaa että pitää alkaa sanojaan syömään,pakatkaa vain kassinne ja näyttäkää mitä selkärangan omaava Suomalainen mies pitää lupauksensa.

Vikingillä vai Siljalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu