viestejä selaamalla löytyy avauksia kaksi kappaletta
jotka uskalsivat laittaa maineensa likoon lordin puolesta.
nimimerkit olivat kulttuuriministeri ja allekirjoittanut "hassu".
ei ollut ironmikesia, eikä montaa muutakaan.
alussa ei tukea ajatukselle löytynyt, vastustajia sitäkin enemmän.
muutama kannattaja ilmaantui keskustelun kiihtyessä ja kiitos heille.
semifinaalien ratkettua oli ajatuksia puolesta ja vastaan, kuitenkin suurimman osan vastustaessa yhtyettä epämääräisin argumentein, joista saatananpalvonta oli eräs. kuvastaen monien halua tuomita asioita ja ilmiöitä joita eivät ymmärrä.
vielä juuri ennen finaalia jouduin väittelemään asiasta aika monen kanssa ja kehoittaa heitä ottamaan paremmin selvää bändistä ja sen taustoista, hitman-1 yhtenä esimerkkinä.
nyt kun suurin osa suomen kansasta hyväksyy lordin
pienen ihmeen kautta, niin kannattaisi ehkä ajatella pidemmälle, ennenkuin julistaa oman tuomionsa asioista jotka menevät yli hilseen itseltä. ymmärrys uusiin asioihin vaatii joskus kunnon herätyksen, ehkä lordi antoi sen monille, kautta euroopan ja maailman.
moniko kannatti lordia ennen semifinaaleja?
6
170
Vastaukset
..täytynee kommentoida.
En tuntenut tarvetta tukea Lordia ennen kisoja enkä tunne tarvetta tukea sitä vieläkään.
Silppu on silppua, vaikka sen käärisi mihin pakettiin tahansa.
Esiintyjien valitsema ulkonäkö on aina myös viesti, ja nyt voi kysyä, mikä on Lordin viesti maailman lapsille ja nuorisolle.
Kuvastaako Lordin ulkonäkö nykynuorison arvovalintoja vai ei, kas siinäpä kysymys...- ALA-KERRAN-AUNE-MUMMO
MUTTA EN KOSKAAN AJATELLUT ETTEIKÖ TOIVOA OLISI..
HITMAN-1 TAAS SELITTÄÄ TEORIOITAAN, VAIKKA KENELLÄKÄÄN EI OLE VIELÄ TIETOA MIKÄ LORDISSA PURI..
ASUT EHKÄ, MUTTA EIKÖHÄN SE OLLUT SE MUSIIKKI..
TOIVOTTAVASTI NÄHDÄÄN MYÖS ENSI VUONNA ROCKIA! - hassu
ja syvemmälle kun pelkän rekvisiitan.
monilla silmä ja ajatus jumittuu ensimmäiseen asiaan
jonka hän kohtaa, siitä johtuvat mielikuvat aiheuttavatkin sitten ikäänkuin ympyrän jonka sisään hän sulkeutuu, näkemättä laajempaa kokonaisuutta, joka on aivan edessä, mutta kuitenkin näkymättömän kaukana, koska siihen ei saa otetta, eikä kontaktia tästä sulkeutuneisuudesta johtuen.
mielen on avarruttava ottamaan vastaan signaaleja joita ei aina ensin ymmärräkään.
asoita jotka ovat taustalla maailman monissa uskonnoissakin, joko ymmärrät tai sitten et, muttet milloinkaan, ellet osaa katsoa maailmaa ja sen ilmiöitä ennakkoluulottoman vilpittömästi.
nuorisolla ja monilla vanhemmillakin se taito on, joten joku lordin ulkonäkö on sinänsä merkityksetön asia.
Ja kannatan jatkossakin.
Hevimetalli on lempimusaani enkä epäillyt hetkeäkään etteikö sillä pärjätä noissa purkkapoppikarkeloissa.- hassu
näi oli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857