Mikrofraktiot puhuttavat jälleen. Yhtä en vain tajua, miksi pitää yrittää mustamaalata samalla Evoa mikrofraktoihin liittyen. Mikrofraktioista ja niiden puolesta puhuu monet firmat, silti Pakkiksella asia pitää kääntää negatiiviseksi juuri Evoa kohden?
Mikrofraktioita on kaikissa heroissa, toisissa tosin enemmän ja toisissa vähemmän. Siksi monissa mainoksissa tuodaan esille että mikrofraktioJAKAUMA on erinomainen. Kaikkia fraktioita pitää olla hyvällä suhteella.
CFM-kirjainyhdistelmää saa toki kuka tahansa käytää missä yhteydessä tahansa. Mutta fakta on se että useissa heratuotteissa sillä halutaan "erehdyttää" että tuote sisältäisi juuri sitä aitoa, patentoitua CFM-heraisolaattia. Monet eivät tiedä tarkemmin mitä tuo CFM(r) tarkkaan ottaen tarkoittaa ja mistä tulee. Tiedetään kuitenkin että korkean laadun kanssa sillä on jotain tekemistä. Siksi jopa konsentraattia saatetaan myydä CFM-kirjainyhdistelmää korostaen.
Evon tuomat asiat mm. mainoksissa ovat täyttä asiaa olleet. Mitään virheellistä mainontaa ei ole ollut. Siksi ihmetyttääkin mistä tämä kaikki negatiivisuus juuri Evoa kohtu kumpuaa. Tähän ei voi olla kuin yksi syy. Raha. UFS ja Evo ovat vallanneet markkinoita viime vuosina kovalla vauhdilla. Maailman isompien heravalmistajien niin isolaatit kuin konsentraatti ovat tehneet kauppansa erinomaisen hinta/laatu-suhteen takia.
Tämä on pakottanut muut toimijat itsekkin alentamaan hintoja ja tuomaan jopa jossain määrissä uusia tuotteita markkinoille ns. halpasarjoina. Ilmeisesti ei hyvällä menestyksellä. Kuten sanottia hinta/laatu-suhde ratkaisee. Miksi ostaa esim. konsentraattia jossa on rasvaa n.10% kun konsentraattia on markkinoilla alemmallakin rasvamäärällä ja jopa edullisemmalla hinnalla. Nyt sitten yritetään sanan voimalla saada jotain aikaiseksi.
Mikrofraktiot
6
336
Vastaukset
- hohohoooooo
Petri jaksaa pullistella, jos olet vallannut koko markkinat, niin mitä kitiset kuin ämmä täällä? Vitut sä mitään ole vallannut :D Kuhan taas uhoat perinteiseen tapaan. :D
- JV49
Potaska-Pete.
Siä et ole vallannu yhtikäs mitään.- hahahahahaaaaa
hahahahaaa..vitsi senkun jatkuu
oli katkeraa tilitystä fastinfolla kakkiksella fraktioista
kakkis ja fast kelaa missä vika kun ei kamat enää liiku ja muut rulaa ja valtaa markkinoita - nhgnghn
hahahahahaaaaa kirjoitti:
hahahahaaa..vitsi senkun jatkuu
oli katkeraa tilitystä fastinfolla kakkiksella fraktioista
kakkis ja fast kelaa missä vika kun ei kamat enää liiku ja muut rulaa ja valtaa markkinoitaja petri valittaa mainoksissaan miten kilpailijoiden suosio valitettavasti kasvaa. on aikakin että joku puuttuu hobitin paskanjauhantaan.
- Hifihomo
Paljon noita mikrofraktioita pitää syödä päivässä?
- syytejutulle?
kumpi joutuu lusimaan?
kumman pisnes loppuu?
kuka on kuka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316894Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235434- 1152573
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152051Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361758Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111992- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto31872Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44869