Kiitos Jumalalle voitosta!

Kiitos Jumalalle, kun autoit Suomen vihdoinkin Eurovision -laulukilpailun voittajaksi ja vielä noin hienolla esiintyjäporukalla.

Kiitos myös jääkiekon pronssista, vaikka en nyt niin jääkiekosta henk. koht. piittaakkaan.

KIITOS!
13442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jeesus sovitti vain synnit, ei Lordin kappaletta

Äänestä

yhdentekeviä?

Äänestä

Musta tuntuu, että voitolla on enemmän tekemistä Lordi-yhtyeen kanssa kuin jumalan kanssa. Samoin tuntemani jääkiekkoilijat lienevät enemmän vastuussa pronssista kuin mikään olematon uskomuksen kohde. Onko teillä jäänyt biologian tunnit väliin? Uskonto on vissiin mennyt ainakin vähän ylikierroksilla.

Äänestä

joka käyttää väärin sinulle tarkoitettua ylistyssanaa! Jeesus armahda Eurooppaa ja armahda Suomea, armahda ja anna herätys!

Äänestä
  • Jumalan kanssa, vai mistä luulet tietäväsi hänen mielipiteensä Lordista?

    Jos Jumala on olemassa, niin toivon ettei hän ole samanlainen hapannaama, huumorintajuton ja tietämätön kuin hänen seuraajansa.

    Äänestä

Nettisivuiltani voit lukea miten tullaan uskoon Jeesukseen.

http://www.jeesusonherra.net/uskoontulo.htm

Ei jokainen joka sanoo Herra Herra tai hallelujaa hallelujaa, pääse taivaaseen, tai sillä ei vielä pääse taivaaseen, ellei ole sydämen uskoa ja lodriporukalla ei ole sitä, mutta eihän se estä sitä että he joskus voisivat tehdä parannuksen. Onhan niitä s-palvojia tullut elävään uskoon Jeesukseen.

21.Ei jokainen, joka sanoo minulle: 'Herra, Herra!', pääse taivasten valtakuntaan, vaan se, joka tekee taivaassa olevan Isäni tahdon.

22.Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimessäsi ennustaneet, sinun nimessäsi ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimessäsi tehneet monta voimatekoa?'

23.Silloin minä julistan heille: 'En ole koskaan teitä tuntenut. Menkää pois minun luotani, te laittomuuden tekijät'.

24.Jokainen, joka kuulee minun sanani ja tekee niiden mukaan, on verrattava ymmärtävään mieheen, joka rakensi talonsa kalliolle.
[Jumalan Kansan Raamattu: Matt. 7:21-24]

Äänestä
  • tarkastanut oppiasi...aiemmin kehotit kaikkia
    lukijoita toistamaan: Jeesus olkoon Herra...ja joka niin teki,,,vakuutit, että nyt puhuja on Hengessä...Oikein kirjoitit: Ei jókainen, joka puhuu Herrasta ja ei edes jokainen Jeesuksen nimessä ihmeitä tekevä olekaan Hengessä...on laittomuuden ja vääryyden tekijöitä!

    Äänestä

  • jumalan-tulenkantaja erota naamaria oikeista kasvoista?

    Entä eikös se tulenkantaja ole lueskellut Laardin haastatteluja joissa hän sanoutuu irti saatananpalvonnasta, satanismista sun muusta pelleilystä?

    Vai valehteleeko Låårdi ja yrittää eksyttää faninsa saatanan ikeen alle?

    Äänestä

Suomi voitti.Mutta mikä on tämän kaiken hinta?Olemmeko me nyt antaneet Pahalle käden?Lordi laulaa tosiuskovista ja karitsasta ja mitä kaikkea sielä sanoituksissa vilahteli liittymisestä heihin tai tervemenoa helvettiin.Sielunvihollisen petosta kaikki.Kaiken loppu on lähellä.Kenen joukoissa silloin seisomme ja kenet tunnustamme Herraksi?

Äänestä
  • ethän???

    Onko meidän sielumme kiinni euroviisuista?

    Äänestä

  • tosissasi kirjoitti:

    ethän???

    Onko meidän sielumme kiinni euroviisuista?

    ei vaan siitä ketä palvelemme.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    ei vaan siitä ketä palvelemme.

    ja uskontoa.

    Äänestä

  • musiikin kuuntelua kirjoitti:

    ja uskontoa.

    Lordin viisuvoitto oli Jumalan tahto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kelo Honkanen kirjoitti:

Kiitos Jumalalle, kun autoit Suomen vihdoinkin Eurovision -laulukilpailun voittajaksi ja vielä noin hienolla esiintyjäporukalla.

Kiitos myös jääkiekon pronssista, vaikka en nyt niin jääkiekosta henk. koht. piittaakkaan.

KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu