Tottakai! Nostetaan vaan kaikkien palveluiden hintaa!!! Kännykkämaksut nousee, asdl maksut nousee, mitähän sitten vielä!?!?!?!?!?!? Voi s**tana mitä rahastusta!
Tässä niin ihanassa eeuu maassa kaikki hinnat vaan nousee, bensanhinta hipoo taivaita, tehtaat lähtevät ulkomaille.. jne. Kyllä suomi kestää!
http://www.itviikko.fi/uutiset/uutisalue.asp?alue=yleis &UutisID=74496
Elisa nostaa adsl-hintoja
7
272
Vastaukset
- nälkä?
palkat nousee 1 % /v. , perässä tullaan ja perästä kuuluu, alkaako kohta "normaalit" ihmiset syömään hernerokkaa ja knäckebrödiä?
- Kiitos, kilpailuvirasto, ki...
Jumalauta että on härskiä, kun rauta halpenee, nopeudet kasvavat, kaikkialla muualla paitsi Suomessa!
Elisa nostaa adsl-hintoja
Elisa tiedottaa ottavansa käyttöön uuden hinnoittelun Elisa ADSL -liittymissä heinäkuun alusta. Elisa ADSL -liittymän kuukausihinta Elisaverkossa, eli Elisan oman adsl-tuotannon alueella, nousee 256- ja 512-nopeusluokissa kolme euroa.
Elisaverkko kattaa lähes 90 prosenttia Suomen laajakaistan saatavuuden piirissä olevista asuntokunnista. Elisaverkon ulkopuolisilla alueilla kaikkien nopeusluokkien kuukausimaksu nousee viisi euroa.
- Tuotteen ja palvelun kokonaistoimivuus on yhä tärkeämpää, ja hintamuutoksella haluamme varmistaa mahdollisuuden tarjota asiakkaillemme laadukkaat ja kehittyvät laajakaistapalvelut, perustelee Elisan henkilöasiakasliiketoiminnasta vastaava johtaja Matti Vikkula.
- Asiakkaat arvostavat palvelua ja laatua, emmekä usko muutoksella olevan suurta vaikutusta markkinatilanteeseen. Hinnoittelumuutoksen perusteella voimme panostaa entistä enemmän tietoliikennepalveluiden kehittämiseen.
Nopeimmat yhteydet laajemmin saataville
Tietoliikennepalveluiden kehittämiseen liittyy esimerkiksi yhteysnopeuksien kasvaminen, Elisa mainitsee. Tämän vuoden aikana Elisa voi tarjota valtakunnallisesti Elisaverkon piirissä oleville asiakkailleen parhaimmillaan 12 ja 24 megabitin yhteysnopeuksia.
Uusi hinnoittelumalli otetaan käyttöön kaikissa vanhoissa ja uusissa Elisa ADSL -liittymäsopimuksissa sekä Saunalahden ADSL -liittymäsopimuksissa 1.7. alkaen. Määräaikaisten Elisa ADSL - tai Saunalahden ADSL -sopimuksien hintaa ei muuteta sopimuskauden aikana. Muutos ei koske Elisa Kaapelimodeemi - eikä Elisa Kotiportti -liittymiä.
Kaikki asiakkaat, joita hintamuutos koskee, saavat Elisalta muutoksesta kertovan kirjeen toukokuun loppuun mennessä.
- ikinä
Elisan kaikki palvelut/liittymät olleet boikotissa jo vuodesta 1999!! En suosittele kyseistä lafkaa kenellekään!!!
- kaupataan
Puolan nopeuksia kalliilla. Olemmehan tietoyhteiskunta! Jossain ahneus voittaa. HYVÄ ELISA ! PÄÄSET KOHTA UUTISIIN !
- SUOMI JA PUOLA SAMASSA VENE...
Internet käy kukkarolle Puolassa
Asiantuntijoiden mukaan Euroopan kallein internetin käyttö hidastaa jopa Puolan taloudellista kehitystä. Verkkoyhteys maksaa Puolassa tuoreen tutkimuksen mukaan keskimäärin kuukaudessa yli 80 dollaria, mikä on selvästi kalliimpaa kuin esimerkiksi Tshekissä ja Unkarissa.
Vauraissa ja kehittyneissä EU-maissa voi hyödyntää nettiä keskimäärin 30 dollarilla kuukaudessa. Verkkoon pääsyä hankaloittaa 40-miljoonaisessa maassa valtion puhelin- ja telemonopolin TP SA:n hallitseva asema.
Internetin käyttäjistä reilu 60 prosenttia on hitaita eli alle 512kb/s:n yhteyksiä.(Eli aivan samat, kuin Soneralla ja Elisalla) Tähänkö suomi kaatuu lopulta ?)
Adam Smith-keskuksen pääanalyytikon Robert Gwiazdowskin mukaan suhteettoman kallis verkkoyhteys on omiaan hidastamaan Puolan talouskehitystä.
- Se estää myös internetin leviämistä maassa. Puolan ahneet operaattorit on pantava jalkapallohuligaanien kanssa samaan luokkaan, Gwiazdowski heitti.
- vaihtoon
tällä Elisa nostaa adsl 1M/512 34€/kk
Sonera 1M/512 soneraplazan edut (esim ilmainen keltainen pörssi) 23,90€/kk
tekee 120€ vuodessa...- pistäkää muutkin
Pistin sinne haistatukset, ei ehkä kovinkaan rakentavaa mutta kerroinpa päällimmäiset tunnot..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843