Hurja kehitys vatsalihaksiin

Topi

Luin pari kuukautta sitten erään Pilates-asintuntijan ajatuksia. Hänen mielestään paras vatsalihasharjoitus toimii seuraavasti: Istu autossa, tue selkä tukevasti selkänojaan, vedän keuhkot täyteen ilmaa ja samalla vatsa niin sisään kuin pystyt. Yritä kuvitella napasi selkärankaan. Jännitä ja muista hengittää samalla.
Aloitin harjoittelun. Aluksi tein 10-20 sekunnin sarjoja. Vähitellen opin jännittämään pidempään, kunnes huomasin, että pystyn olemaan "tilassa" vaikka kuinka kauan.
Teen liikettä myös seisaalta, haen tukea peilistä ja puristan ja puristan.
Vaikutus on ollut uskomaton. Liikettä kun täydentää voimarulla- ja rutisharjoituksilla niin kyllä alkaa näkyä.

0

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        86
        4660
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        109
        3847
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        184
        3673
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        69
        2098
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        75
        1941
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        79
        1298
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        130
        1162
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        148
        1109
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        50
        1020
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        30
        914
      Aihe