Alavatsan turvotus ja vihlonta

huolestunut84

Hei,

olen 21-vuotias nainen ja minun alavatsani on ollut turvoksissa 3 viikkoa. Valkovuotoa on normaalia enemmän. Alavatsaan sattuu seksin aikana, aivastaessa/yskiessä. Selkä on myös hieman kipeä.

En ole unohtanut pillereitä (Meliane) ja menkatkin tulivat ajallaan, mutta vähävuotoisena ja 3-päiväisenä.

Olenko raskaana vai vaivaako minua jokin muu? Voisiko liittyä hormoonitasapainoon?

2

1298

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koettu on

      Varovasti voisin ehdottaa kipujesi ja turvotuksen syyksi endometrioosia. ja jos vielä on kovat ja kovenevat kk kivut voisin veikata sitä.Itse tulin juuri endo leikkauksesta ja tässä maha auki kirjottelen, mutta toki syitä voi olla monia.

    • Minut leikattiin viime viikonloppuna,epäilyksenä oli kovien vatsakipujen takia umpisuoli,mut umpisuoli oli ok,mut se kuitenkin poistettiin koska maha avattiin,mut todellinen syy oli endometrioosi,suosittelen kyllä sinulle pikaisesti lääkäriin menoa,älä odottele enää enempää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      352
      4491
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      146
      2538
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2146
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      145
      1690
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1227
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1222
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      35
      1178
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1101
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1045
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1029
    Aihe