1.Sano ensiksi omalla suulla, siinä koneesi vieressä ”Jeesus anna kaikki syntini anteeksi”. Tämä tarkoittaa myös sitä että haluat tulla uskoon ja haluat päästä taivaaseen, koska sitähän varten Jeesukseen uskotaan.
2.Sano omalla suulla ”Jeesus on Herra” sano siinä koneen vieressä ”Jeesus on HERRA!”
3.Usko sydämessäsi että Jumala on herättänyt Jeesuksen kuolleista.
Näin tulet uskoon
17
440
Vastaukset
- ...
jos en usko Jesseen ja kristinuskon jumalaan, en myöskään usko että heihin uskomalla päästään taivaaseen.
Joten ei ole mitään syytä yrittääkään uskoa.
Uskoin kyllä vaikutuksille alttiina lapsena moniin asioihin mihin nyt en enää usko. Kuten zombeihin ja Valittujen Palojen arvonnoissa voittamiseen ja siihen että taivaassa on setä joka kuulee kaikki ajatukseni. Sitten kasvoin hieman ja hyvä niin.
Hauskaa iltaa teille, nimimerkki "onneksi..."- onneksi..
suuri vaiva sanoa koneesi vieressä
Jeesus anna kaikki syntini anteeksi
Jeesus on HERRA!
Kokeilepa nyt heti ja kerro sitten miltä sydämessä tuntui. - EeroR
onneksi.. kirjoitti:
suuri vaiva sanoa koneesi vieressä
Jeesus anna kaikki syntini anteeksi
Jeesus on HERRA!
Kokeilepa nyt heti ja kerro sitten miltä sydämessä tuntui.Ainakin yleensä kuulee että siihen pitäisi myös uskoa. Oletko oikeasti sitä mieltä että pelkät sanat riittävät?
- gazpacho
Herra antoi herra otti
Nyt on lotossa jättipotti - Nas.se
jota tuossa siteeraat, on tavallaan oikeassa.
Onhan hänen jumalansa vain ja ainoastaan olemassa koska hän niin uskoo, siis ko. hihhulin kuupassa.
Jumalan tulenkantajalla on jumalallinen kyky, hän voi tappaa jumalan ikuisiksi ajoiksi, yksinkertaisesti lopettamalla itsepetoksensa, uskonsa mielikuvistusolentoon. - Minä Kristus
1. Minä anna minulle kaikki syntini anteeksi.
2. Minä olen Herra!
3. Uskon nyt että minä olen herättänyt minut kuolleista.
4. Eli siis minussa on sisäinen Kristus, aivan kuten Jeesuksessakin oli. - setkam
1. Sano ensiksi: "yksi on yksi. yksi on kolme, muttei kolme vaan yksi ja sama." Nyt ymmärrät mitä kolminaisuusoppi tarkoitaa.
2. Mene kaupaan ja osta leipää ja viiniä, joka ei ole leipää ja viiniä vaan lihaa ja verta.
3. Usko munuaisissasi, että Jeesus on harre ja että LEHMÄT LENTÄÄ!
Onneksi olkoon! olet nyt uskossa. - tässä paikassa
sen tapahtumat kirjoitti:
- löytyy tästä
tässä paikassa kirjoitti:
http://www.sro.fi/raamattuopisto/tapahtumat/linkfiles/hesp06.html
- löytyy täältä
löytyy tästä kirjoitti:
http://www.sro.fi/raamattuopisto/tapahtumat/linkfiles/hesp06.html
- kristinuskoa
löytyy täältä kirjoitti:
http://www.nm.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=30
- löytyy täältä näin
linkkinä kirjoitti:
http://www.dlc.fi/~kyostik/KristillisetLinkit/Rukousvastauksia.html
- löytyy tästä
löytyy täältä näin kirjoitti:
- Jeesus on Herra
Mahtavaa,että on uskovaisiakin paikalla.Jeesus on todellakin herra!itse sanoin nuo sanat 4 vuotta sitten enkä ole katunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316822Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235414- 1152560
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152036Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361755Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111986- 59948
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto30861Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43856