Tiede kohtaa henkimaailman

nollapiste-kenttä

Tiede lähenee jälleen henkisiä mysteerejä kvanttifysiikan löytöjen opastamana tiedemaailman inkvisiittoreista huolimatta. Nollapistekenttä, joka yhdistää meidät kaikki toisiimme toimii myös universaalina muistina johon kaikki tieto tallentuu ja on jokaisen saatavilla.

Kaiken takana on...nollapistekenttä.

"Kyse on juuri nollapistekentästä, käsittämättömän suuren kvanttienergian kentästä objektien välisessä avaruudessa. Täältä, ”kuolleesta avaruudesta”, niin kuin sanonta kuuluu, löytyy kenties vastaus aikamme kiperiin kysymyksiin mm. ihmisen tietoisuudesta, solujenvälisestä kommunikaatiosta, telepatiasta, kaukoparantamisesta, homeopatian ja muiden värähtelyhoitojen vaikutuksen selityksestä, tähtienvälisestä matkailusta sekä todellisuuden kaikkiyhteydestä, josta monet metafyysiset järjestelmät ovat puhuneet. Yksi kentän konkreettinen sovellus on vapaan energian tai avaruusenergian tutkimus, johon mm. NASA laittaa valtavasti rahaa..."

http://www.minaolen.com/lehti/art2_102.html

2

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avaruudesta

      Vai onko? Ei kai ne meille sitä kertois vaikka olisivatkin, on se niin hys hys meinimiä niillä siellä usalassa että! Jostain kuitenkin luin että astronautit on sanonu avaruudessa olevan elämää mut ei nekään saa kertoa tarkemmin tai loppuu pian eläke :I

    • ***

      Voisko tiede todella kohdata henkimaailman? Miksi ei, ja kenties tuo aika ei ole enää kovin kaukanakaan.Henkimaailman kokemuksetkin ovat ymmärtääkseni lisääntyneet suuresti ihmisten keskuudessa viime vuosina. Näin voi päätellä ainakin asiaan liittyvän vilkaan keskustelun perusteella.

      Tuollainen korkeimman energian universaali yhtenäiskenttä todellakin selittäisi monia asioita ja selventäsi uskonnollisuutta ja henkisyyttä, mutta jos tuo kenttä on energiakenttä, niin mistä se sitten on saanut alkunsa, vai voisiko se olla ikuinen ja aina olemassa ollut (energiaa ei synny tyhjästä)? Ehkä senkin tuolla puolen on vielä jotain suurempaa, mitä ei voi havainnoida vielä mitenkään. Tiede kuitenkin jatkuvasti kehittyy ja menee eteenpäin, joten tuskinpa tuokaan teoria lopullinen totuus on. Sen ajatuksen tuohon kenttään littyen voi kyllä ymmärtää ja hyväksyä, että korkein energia on kaikkien muiden energiamuotojen perustana, mutta mistä tietoisuus sitten on peräisin?

      Jumalaa on selitetty monella tavoin ja tuon kentän olemassaolo todella paljastaa sen, että on olemassa jotain hyvin suurta ja käsittämätöntä - ja myös tietoisuuden omaavaa,sillä samalla tavoin kuin alemmat energiamuodot ovat tuon korkeimman energian alempia muotoja, niin yksilöllisten tietoisuuksienkin täytynee olla jonkin korkeamman tietoisuuden alempia muotoja (kenties myös sen osia).

      Uskonnollisudessa käsite "Taivaallinen hallinto" on kuitenkin olennaisen tärkeä ja lähimpänä Jumalaa olevat suuret Valon olennot muodostaisivat luonnollisestikin sen "Taivaallisen Hallinnon", josta uskonnollisuudessakin puhutaan ja tuollaisia olentojahan ovat mm- Enkelit. Enkelitä on todistetusti nähtykin - tai Enkeleiksi ovat ainakin tulkittavissa Fatimassa nähdyt Valon olennot. Tuo ilmestyshän ei
      ole enää mikään suuri salaisuus ja siitä tuli muistaakseni tunnin mittainen TV-dokumenttikin noin vuosi sitten.Yhä useammat ihmiset ovat alkaneet ajatella vakavammin näitäkin asioita ja totuutta etsiviä löytyy varmasti myös ateistien joukosta.

      Korkeasti kehttyneet sivilisaatiotkin maanulkopuolella ovat saattaneet joissakin tapauksisssa kehittyä tasolle jolla esimerkiksi valon nopeus ylitetään helposti,
      sillä puhtaamman energian muodossa valon nopeuskaan ei ole rajana. Tämän ulottuvuuden fysiikanlait eivät päde korkeammilla tasoilla, minkä havainnon myös kvanttitutkijat ovat tehneet jo vuosia sitten.

      Kaikista olemasaolon tasoista korkeimmat Taivaalliset tasot lienevät korkeimpia olemassaolon tasoja ja -maailmoja ja niidenkin olemasaolelle voi olla mahdollista tulevaisuudessa antaa järjenmukainen tieteellinenkin selitys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4862
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3523
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1548
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      40
      1413
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      23
      1312
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1108
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1027
    Aihe