olen pettynyt...

mä voitin osaston arpiaisissa terveen paperit.

lääkärit lupasi laittaa ne kuntoon.

papereita ei näy vieläkään missään,syöttävät vaan tabuja vängällä ja vastaavat

-joopa joo kyllä se siitä paranee....

onko minua huijattu ja voiko tästä tehdä polisiilmoituksen

mitä teeen

APUAA!!!!
5173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • ompkii meiti ylis lääkär

    Äänestä

  • jeffjeff kirjoitti:

    ompkii meiti ylis lääkär

    lääkäri oma hoito

    Äänestä

Ei ole lääkärien lupauksiin luottamista. Ensin sanoivat, että lepäile nyt vaan viikon verran, niin katsotaan sitten jos vaikka pääsisi kotiin. Meni siinä kaksikin viikkoa eikä mitään puhetta kotiin pääsystä. Nostin sitten yhden tohtorin seinälle ja kyselin tarkemmin kotiinpääsyn ajankohtaa, mutta ei se osannut kertoa. Tuossa pyöreässä kopissa olin neljä päivää ennen kun pääsin takaisin tuttuun punkkaan. Noita pyöreitä vaaleansinisiä tabuja tuli kaksi lisää päivälle näiden keltaisten lisäksi. Vähän meinaa ajatukset takkuilla, mutta on näköjään jo lumet pihalta sulaneet. On tässä nyt muutama kuukausi mennyt ja pääsin tänne avo-osastolle, missä ei ole niitä kaltereita ikkunoissa, joku aika sitten. Kerran päivässä käyn tuolla pihalla kävelyllä kahden hoitajan kanssa. Ensi viikolla pitäisi tehdä HOSU eli hoitosuunnitelma. Taidan kysyä taas siitä kotiinpääsystä ihan rauhallisesti etteivät hermostu. Hyvä kun tässä kanslian koneessa on tämä nettiyhteys, niin pääsee vähän vilkaisemaan ulkomaailmaan, kun noiden hoitajien

Äänestä
  • kuulostaa siitä että sut on sun tahtoasi vastaan laitettu vängällä rangastus osastolle.

    minä tiedän ja ymmärän että sinä olet viaton ja syytön.

    mutta kuitenki olet tahtoasi vastaan osaston pahimassa paikassa

    sori,koitappa kestää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


potilas... kirjoitti:

mä voitin osaston arpiaisissa terveen paperit.

lääkärit lupasi laittaa ne kuntoon.

papereita ei näy vieläkään missään,syöttävät vaan tabuja vängällä ja vastaavat

-joopa joo kyllä se siitä paranee....

onko minua huijattu ja voiko tästä tehdä polisiilmoituksen

mitä teeen

APUAA!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu