Vähän jäitä hattuun nyt!

koohkaajat

Kait se nyt lordikin ymmärtää että kun tuollaisen skaban voittaa että sitten on sen luokan julkkis että kuva putkahtaa esiin jonnekin. Jos haluaa pysytellä anonyyminä ei osallistu tuollaiseen kisaan. Seiska teki vain mikä sille on ominaista, muut eivät uskaltaneet vaikka mieli olisi tehnytkin. Oli oikeastaan palvelus bändille kun ei tarvitse enää naamio kasvoilla riekkua helteessä, hajuongelmiakin taisi euroviisuturneella jo syntyä.

4

171

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja se ei

      millään käy. On se kumma. Sitten ei käy muukaan takasinpäin. Toimittajien naamat eivät pysy piilossa.

      • koohkaajat

        on pakko antaa. Lordi itsekin on sanonut että vastaavan julkisuuden hankkiminen olisi vaatinut 5v. työn. Hillojakin poikii ihan mukavasti toi homma ja hyvä niin, itsekin tykkään lordin kipaleista.

        Ei kai ne muutkaan julkkikset aina itse niitä juttuja pääse valkkaamaan, ja naamapotretin julkaisu on kait aika pientä jos ei ole häväistysjuttua lisänä. Mietipä vaikka mitä tarinoita on Nykäsestä kirjoitettu, ei kait ne Matista mitään mukavia ole aina olleet mutta eipä ole kansanliikeitä noussut asian tiimoilta.


    • saa mitä tilaa

      Seiskan porukka ottaa turpaansa, lisää hyvää juttu ainesta.

    • palkkio?

      Lordi toteutti Suomen kansallisen unelman!
      Lordi katkaisi tappiokierteen!

      Palkkioksi Seiska tuhoaa Lordin monen vuoden työn ja vaivan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe