PASKIAISET ITKEE LORDIA

keisari

Tuonko takia Seiskaa pitää boikotoida? OKSETATTE minua. Maailmassa tapahtuu tänäänkin pikkuisen vakavampaakin vääryyttä. -Tänäänkin satoja lapsia kuolee ja raiskataan sodassa, ja kuolee nälkään. Kun on kerran ollut auttamassa Djiboutin köyhiä, niin ei voi muuta todeta tuohon teidän juttuunne, kuin että te olette todella RAPPIOLLA. Ette enää yhtään ymmärrä mikä on elämässä tärkeää. Hävettää olla sivistynyt länsimainen, kun seuraa tätä pinnallista, materialistista kulttuurielämää, joka pyörii lapsellisuuden ja keskinkertaisuuden ympärillä. Lukekaapa uudelleen satu nimeltä "Keisarin uudet vaatteet"

JOKAINEN julkisuuden henkilö voi varautua siihen, että julkisuutta ei voi hallita. Jos on itse vapaaehtoisesti julkisuuteen hakeutunut, niin ei voi kyllä väittää että oman kuvan julkistaminen olisi jotenkin eettisesti väärin. Kuvitteliko joku idiootti tosiaan, ettei euroviisuvoittajan kasvoja koskaan paljastettaisi. Ihan saakelin typerä ajatuskin.

Melkeinpä toivoisin että tulisi sota, joka romahduttaisi kaikkien suomalaisten perusturvallisuuden, jotta tämä itsekeskeinen, pinnallinen, materialistinen paskanjauhanta saisi ansaitsemansa paskaisen lopun. Joku voisi sen jälkeen ymmärtää jälleen, mikä on elämässä tärkeää.

11

315

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iromnikes

      Me itkemme harraamme,kuten muhamettilaiset talvella profeettaansa.

      • keisari

        ...ja minä olisin jo tappolistalla, jos oikean nimeni tietäisitte.


    • visvaa

      Ei pidä myöskään puuttua suomen katuväkivaltaan koska darfurissa tapetaan ihmisiä päivittäin kasoihin.

      Minua sitten oksettaa kaltaisesi vinkujat jotka etsivät mistä hyvänsä aiheen ulkopuolelta jotain viheliäisempää ja vetoamalla siihen vaativat asian unohtamista.

      • keisari

        "Ei pidä myöskään puuttua suomen katuväkivaltaan koska darfurissa tapetaan ihmisiä päivittäin kasoihin."

        Miksi ei? Minusta on tosi hyvä että väkivaltaa vastustetaan kansalaisaktiivisuuden keinoin. Se osoittaa, että jotkut vielä välittävät.

        "Minua sitten oksettaa kaltaisesi vinkujat jotka etsivät mistä hyvänsä aiheen ulkopuolelta jotain viheliäisempää ja vetoamalla siihen vaativat asian unohtamista."

        En oikein tajua, ensin itse vastustat katuväkivaltaan puuttumista, ja sitten se alkaa oksettaa sinua. Minä en kirjoittanut avauksessa mitään katuväkivallasta, joten älä pistä sanoja suuhuni, pipipää.


      • niinpä tietysti
        keisari kirjoitti:

        "Ei pidä myöskään puuttua suomen katuväkivaltaan koska darfurissa tapetaan ihmisiä päivittäin kasoihin."

        Miksi ei? Minusta on tosi hyvä että väkivaltaa vastustetaan kansalaisaktiivisuuden keinoin. Se osoittaa, että jotkut vielä välittävät.

        "Minua sitten oksettaa kaltaisesi vinkujat jotka etsivät mistä hyvänsä aiheen ulkopuolelta jotain viheliäisempää ja vetoamalla siihen vaativat asian unohtamista."

        En oikein tajua, ensin itse vastustat katuväkivaltaan puuttumista, ja sitten se alkaa oksettaa sinua. Minä en kirjoittanut avauksessa mitään katuväkivallasta, joten älä pistä sanoja suuhuni, pipipää.

        Koska ymmärryksesi vaikuttaa tavallistakin heikommalta väännän asian sinulle helpommin (ehkä) ymmärrettäväksi.

        """Tuonko takia Seiskaa pitää boikotoida? OKSETATTE minua. Maailmassa tapahtuu tänäänkin pikkuisen vakavampaakin vääryyttä. -Tänäänkin satoja lapsia kuolee ja raiskataan sodassa, ja kuolee nälkään."""

        ""Minua sitten oksettaa kaltaisesi vinkujat jotka etsivät mistä hyvänsä aiheen ulkopuolelta jotain viheliäisempää ja vetoamalla siihen vaativat asian unohtamista.""


    • ja sen

      Jälkeen haistelet ja maistelet sitä,niin tiedät mitä mieltä olen ollut 7päivää lehdistä mieltä aina.

      • Huvittunut:)

        Taidat puhua kokemuksen rintaäänellä?

        Kun itseltäni puuttuu vastaava kokemus, ostan Seiskan tästä lähtien vain protestiksi noille Lordi-uskooon hurahtaneille!


      • joka ei
        Huvittunut:) kirjoitti:

        Taidat puhua kokemuksen rintaäänellä?

        Kun itseltäni puuttuu vastaava kokemus, ostan Seiskan tästä lähtien vain protestiksi noille Lordi-uskooon hurahtaneille!

        Käy kakalla ollenkaa eikä tiedä näin ollen kakan hajusta mitään,no nyt sinulla on tilaisuus sontajournalismin kera imeskellä omaa tikkariasi oikeen huvittuneena jo nyt nauran kuinka imeskelet huvituttiasi.


    • oivander

      Seiska kyllä julkaisee Lordin kuvat,mutta eipä uskaltanut julkaista muhamed pilapiirroksia.Tämä osoittaa minkälaiset pelkuripellet johtavat lehteä.
      Pyrittiinkö Lordin kuvien julkaisulla heikentämään yhtyeen salaperäistä myyttiä ja siten estämään mahdollista menestystä?
      Jos Seiska olisi uskaltanut julkaista pilakuvat,asia olisi ehkä nyt toisin,eli olisi voinut syntyä kuva että seiska ei kumartele ketään.
      Ei olisi uskonut suomalaisen median tekevän tällaista ja heti tässä menestyksen alkumetreillä.

      • Äimän käki

        Puhutko ihan tosissasi suuren uskonnon perustajasta ja juntien idoliyhtyeestä samassa lauseessa?

        Olisiko terveen järjen käyttö mitenkään mahdollista?


    • Hajaantukaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16685
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5370
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2545
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2010
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1742
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      975
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      941
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      849
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      843
    Aihe