Ostin Seiskan, harkitsen tilaamista

Palja-staja

Nämä teinit viimeisellä "kampanjallaan" viimein herättivät kiinnostukseni.

MILTÄ NÄYTTÄÄ LORDI?

Vielä eiliseen iltaan asti asia ei minua kiinnostanut, mutta jotain mielenkiintoista täytyy hemmon naamassa olla jos kerta kansanliike on sitä mieltä ettei sitä pitänyt näyttää.

Kiitos Seiska, kiitos teinit.

Suomi on VAPAA MAA, julkisuuden henkilön kuvan SAA JULKAISTA, halusi tämä henkilö tai ei. Luuletteko te että MUUT julkkikset haluavat noloja kuviaan julkisuuteen YHTÄÄN Tuomoa vähempää?

ITSESENSUURI ALAS! Kekkonen on jo haudassa.

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NNIin hyvä lehti se seiska, oletko aikaisemmin oollut sivistyksestä paitsiossa?

      Onhan se niin, että teinit eivät tiedä sivistyksestä mitään. Ne pitäisi kaikki panna linaan, kun esittävät sellaisia mielipiteitä. Jooko :) ?
      Asiat ja asiat - onko niillä väliä?

      Kekkosen naamiointi oli hiukan eriluokkaa, niihin uskoi eräs suurvalta, ja eräs pieni tasavalta hyötyi siitä .
      Vielä %salaisuus% toinen suurvalta eksytettiin rahoittamaan kommunimin leviämisen estämistä, vaikka sen olisimme tehneet muutenkin.
      Siis, siitä että olemme vapaa maa , mutta joudumme feikkaamaan joskus.
      Sitähän Halonen nyt tekee, tukee murhaajia ja on kaltoin kohdeltujen naisten asialla.

    • todellakin

      Sinulla on vapaus vaikka tilata ko. lehti, useampikin ja niillä jotka haluavat on vapaus olla enää koskematta ko lehteen. Seiskalla oli oikeus julkaista kuva ja niillä joista siltä tuntuu on täysi oikeus närkästyä.

      On tärkeää huomata, että vapaus ei ole mikään yksipuolinen asia. Jos kaikki ymmärtäisivät edes näin yksinkertaisen asian niin riidat vähenisivät puolella. Valitettavasti ainakin tällä palstalla häärivien joukossa ymmärryksen valo on himmennyt valjuksi tuikuksi ja monilta sammunut kokonaan.

      • mutta mutta

        kysymys ei ollut mistään oikeuksista julkaista kuvaa vaan nyt kyse oli jostain muusta,Lordi vetosi kauniisti pyytäen ettei media julkaisisi kuvaa ilman maskia,mutta silti piti se julkaista ja vieläpä etu-sivulla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1714
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1222
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      906
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      874
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      818
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      722
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe